۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 579 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۱

برگزاری همایش بزرگ وحدت شرق استان کرمان

21

 

آیت الله سلیمانی ظهر چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ در همایش بزرگ وحدت شرق استان کرمان که در ریگان برگزار شد، اظهار داشت: خدا را شکر که ما بر خوردار از مکتب اسلام و متنعم به نعمت قرآن و وجود نازنین نبی مکرم اسلام( ص) هستیم.

وی با اشاره به اینکه شیعه و سنی در ۹۸ درصد مسائل دارای وجوه مشترک هستند افزود: عالم تشیع با عالم اهل تسنن در مساله جانشینی نبی مکرم اسلام( ص) یک اختلاف جزیی دارند و چون مشترکات فراوان است باید همان گونه که قرآن فرموده   اعتصام به حبل الله پیدا کنیم تا توطئه دشمن را در زمینه ایجاد تفرقه خنثی سازیم.

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه دشمنان قصد تفرقه افکنی بین شیعه و سنی را دارند، افزود: در این شرایط وظیفه عالمان بسیار خطیر است و باید با آگاه سازی جامعه اجازه ندهند دشمنان باعث اختلاف بین امت اسلام شوند. وی با اشاره به وحدت شیعه و سنی در جنوب شرق کشور تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون بصیرت و هوشیاری مردم دسیسه های دشمنان را نابود کرده است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ابراز داشت: در سیستان بلوچستان تلاش های بسیاری برای تفرقه افکنی از سوی دشمنان صورت گرفت که بعضی افراد ناآگاه چه افراط گرایان اهل سنت و چه افراط گرایان اهل تشیع به این امر دامن زدند.

وی ادامه داد: اما با هوشمندی علمای متعهد و مردم شریف تا به اینجا وحدت مسلمانان حفظ شده و شیعه وسنی برادرانه در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

فرماندار ریگان نیز در این همایش  گفت: با همدلی وهمفکری با برادران اهل سنت در این شهرستان توانسته ایم  کارهای خوبی انجام دهیم.

محمد برزنگ تصریح کرد: همه ما باید در مقابل کفر با اتحاد و همبستگی بایستیم و تمامی توطئه های دشمن را خنثی سازیم.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: