۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 283 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۱

برگزاری همایش کعبه نماد وحدت درمکه

54

همایش کعبه نماد وحدت با حضور علما، روحانیان، استادان، مدرسان، طلاب و مدیران مدارس علمیه استان های مختلف کشورمان از سوی بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین خادمی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در این همایش ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به حضار گفت: بعثه مقام معظم رهبری متعلق به همه زائران و عمره گزاران ایرانی است و از این که شاهد حضور جمع کثیری از علما و روحانیان اهل سنت در این همایش هستیم، ابراز خرسندی می کنیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم روحانیان اهل سنت که در این سرزمین حضور دارند از این فرصت به خوبی بهره بگیرند و وحدت واقعی را به عنوان سوغات اصلی به کشور عزیزمان هدیه ببرند.

حجت الاسلام خادمی افزود: امروز وحدت واقعی در کشور عزیزمان میان شیعه و سنی وجود دارد از این رو همه کشورهای اسلامی باید این وحدت را از ایران اسلامی الگو بگیرند و ببینند که چگونه ما شیعیان و اهل سنت ایران اسلامی در کنار هم مسالمت آمیز زندگی می کنیم.

وی وجود مشترکات فراوان میان شیعه و سنی را عامل این وحدت برشمرد و از کعبه به عنوان یکی از نمادهای اصلی این وحدت یاد کرد.

همچنین در این همایش مولوی نذیر احمدسلامی، نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری، گفت: تردیدی وجود ندارد که کعبه نماد وحدت است و همه مسلمانان در این اصل وحدت دارند.

وی افزود: امروز همه حول یک محور می چرخیم که آن کعبه است و باید این مشترکات را بیش از بیش تقویت و از نقاط اختلاف دوری کنیم تا وحدتمان در سایر ملل نمود بیشتری پیدا کند.

مولوی نذیر تصریح کرد: وحدت از آموزه های بسیار گرانبهای اسلام است که پیامبراکرم محمد امین به ما هدیه کرده و در گذشته مورد غفلت واقع شده بود.

وی یادآور شد: با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) این وحدت را باردیگر در کشور جمهوری اسلامی ایران احیا کردند و امروز شیعه و سنی در کنار هم به خوبی زندگی می کنند.

نماینده خبرگان رهبری تصریح کرد: پیروزی واقعی مسلمانان در گروه وحدت است و اگر می خواهیم در برابر صف مشرکان و دشمنان اسلام یک دست باشیم، باید وحدت را همچون گذشته سرلوحه کار خود قرار دهیم و از مسائل تفرقه افکن دوری نماییم.

همچنین مولوی شرف‌الدین جامی الاحمدی از علمای اهل‌سنت خراسان و عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در این همایش گفت: اسلام آموزه های فراوانی را برای وحدت به ما آموخته است که باید براساس همان شیوه و سنت رسول الله عمل کرد.

مولوی شرف الدین تصریح کرد: وحدت از گذشته در میان شیعه و سنی وجود داشته است و امروز باید این وحدت را در سطح کلان تر توسعه داد در سراسر گیتی شاهد این وحدت باشیم.

وی یادآور شد: دشمنان در تلاشند که میان شیعه و سنی اختلاف بیاندازند، اما با وجود مشترکات فراوانی که میان این دو مذهب وجود دارد، هرگز به تفرقه افکنی موفق نشده اند، گرچه حرکاتی در این خصوص انجام داده اند، اما اینک وحدت ما بیش از گذشته ایجاد شده است.

ابوبکر خوجملی امام جمعه اهل سنت نگین شهر در سخنانی در این همایش اظهار داشت: وحدت تنها راه نجات انسانهاست.

وی افزود: تاریخ اسلام به ما ثابت کرده است که وحدت تنها را نجات انسان ها است و باید برای این وحدت تلاش فراوانی انجام دهیم و از اختلافات دوری کنیم، زیرا موفقیت ما در برابر دشمنان تنها در سایه همین وحدت رخ می دهد.

امام جمعه اهل سنت با اشاره به سیره امام راحل(ره) نیز، تصریح کرد: ایشان نیز با گام نهادن در مسیر نبی مکرم اسلام(ص) و با هدف خیرخواهی ملت ها انقلاب اسلامی ایران را بنیان نهادند.

وی با بیان اینکه امام (ره) همواره به فکر سعادت و خیرخواهی تمامی جوامع بوده است، ادامه داد: نامه تاریخی ایشان به گورباچف و حمایت از مردم مظلوم فلسطین حاکی از وسعت دید ایشان است.

تصاویر

 

 

 

 

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: