۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 1,178 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۱

برگزاری کلاس نقد عرفان های کاذب درحوزه علمیه زینبیه

68868

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر کلاس آموزشی  نقد معنویت نوین یا عرفان های کاذب در حوزه علمیه  زینبیه ایرانشهربا حضور بیش از ۴۰ نفر از اساتید و طلاب خواهر در  روز دوشنبه  ساعت ۱۶ برگزار گردید .

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن کاوری مدرس حوزه و استاد دانشگاه اصفهان با اشاره به پیدایش تاریخچه عرفانهای نوظهور و کاذب گفت : سرخوردگی ناشی از جنگ دوم جهانی وآسیب های جانی و صدمات روانی آن؛ باعث گرایش مردم به درونگرایی و نگاه معنوی شد تا جایی که سالهای بعد از جنگ دوم جهانی را سالهای انفجار معنوی و جنبش های مذهبی می دانند.

حجت الاسلام والمسلمین کاوری گفت :تقاضای معنوی باعث عرضه جریانهای به ظاهر معنوی در جهان از سوی سود جویان گردید .آنچه از آمار بر می آید  درنیم قرن اخیر بین ۱۷۳ تا ۲۰۰ دین در سراسر جهان تاسیس شده است .

کاوری با اشاره به آماری که مراکز بین المللی داده اند گفت :  اکنون ۷۰۰ فرقه در انگلستان وبین ۵۰ تا ۱۰۰دین و جنبش مذهبی در سوئیس وسوئد وبیش از ۱۰۰۰فرقه در آمریکا مشغول هستند این جنبش هاکه با عنوان جنبش های نو ظهورشناخته می شوند در اکثر کشورهای جهان نمایندگی ایجاد نموده و مشغول به فعالیت گسترده  می باشند.

وی گفت : نخستین چیزی که در هر عرفان و معنویتی باید از آن جستجو کرد، دیدگاه آن نحله عرفانی درباره خدا است. به اعتقاد ما گوهر عرفان، معرفت خدا و پرستش اوست. عرفانی که در آن خدا مطرح نباشد، کاذب و باطل است و یا تصویری که از خدا ارائه می دهد، درست نباشد، آن مکتب یا معرفت و عرفان از مشکلی بنیادین رنج می برد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مسئول امور دانشگاهیان نهاد از شرکت کنندگان و مدیریت حوزه علمیه  زینبیه ایرانشهر تقدیر وتشکر نمودند .

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: