۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 871 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۴ بهمن ۱۳۹۱

بلوچ همواره پایبند ارزشهای اسلامی و عاشق اهل بیت است

51263140

51263140

مدرس حوزه علمیه مکی زاهدان گفت: قوم بلوچ همواره پایبند ارزشهای اسلامی و اعتقادی و عاشق اهل بیت بوده است به گونه ای که نام آنان و اولاد پیامبر اسلام (ص) را بر فرزندان خود گذاشته است.

مولوی عبدالرحمن محبی اظهار داشت: مردم بلوچ در واقعه کربلا و سایر مصیبت های وارده بر خاندان نبی مکرم اسلام (ص) همواره مدافع حق بوده و هستند و عمل کسانی را که به ناحق خون یاران پیامبر (ص) را بر زمین ریختند، محکوم کرده اند.

وی بیان کرد: تاریخ گواه است که نخستین سربازان ارتش ایران را جوانان بلوچ تشکیل دادند و این قوم جزو نخستین ایرانیانی بودند که به اسلام گرویدند.

مدرس حوزه علمیه مکی زاهدان گفت: باور اعتقادی و صبر و شکیبایی مردم بلوچ در مقابل دشمنان، خشکسالی و محرومیت ها دو عنصر قدرتمند این قوم است که باید از آنها در مسیر درست بهره گرفته شود.

مولوی محبی با اشاره به اقدامات نظام برای رفع محرومیت از سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اکنون این استان بیش از هر زمان دیگر نیازمند توسعه فرهنگی است و مسوولان در مسیر بهره گیری از قابلیت های فرهنگی و اجتماعی این منطقه با هدف توانمندسازی قشر جوان ایثار کنند.

او اظهار داشت: ضروری است مسوولان در کنار توسعه زیرساخت ها و عمران و آبادانی استان استفاده از قابلیت ها و استعدادهای جوانان این منطقه بویژه قوم بلوچ در جهت توانمندسازی آنان را سرلوحه کار خود قرار دهند.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: