۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 369 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱

بهره گیری از سرمایه کارگر رمز رسیدن به خودکفایی است

آیت الله سلیمانی

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان  و امام جمعه زاهدان گفت: برخورداری و بهره گیری از سرمایه کار و کارگری رمز رسیدن کشور به استقلال و خودکفایی است.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های نماز جمعه مصلی قدس زاهدان افزود: در سالی که مزین به نام ‘تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی’ است، رسالت و نقش کارگر برجسته تر از سالهای دیگر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کارگر سرمایه استقلال کشور است، گفت: کشورهای توسعه یافته که اکنون متکی به تولیدات خود هستند و کالاهای مورد نیاز کشورهای دیگر را تامین می کنند، به بهترین نحو از سرمایه کار و کارگری بهره برده اند.

وی با بیان اینکه دین اسلام به تولید ثروت و مساله کار و کارگری توجه ویژه دارد، گفت: بوسه زدن بر دست کارگر شعار نیست، بلکه از منظر اسلام تقدیس یک عمل صالح است.

آیت الله سلیمانی گفت: اسلام کار شایسته را عمل صالح و کارگر شایسته را عامل آن اقدام نیکو می داند و کارگر از دیدگاه اسلام آنچنان دارای ارزش است که وی را حبیب الهی می خواند.

وی اظهار داشت: هر چند دنیای استکبار شعار دفاع از کارگر را به زبان می آورد اما فرق آن با دیدگاه اسلام درباره دفاع از کارگر در آلوده بودن تفکرش به روح استعماری است.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر حمایت از کارگران و رفع مشکلات آنان در سیستان و بلوچستان گفت: توجه به مشکلات قشر کارگر و جایگزینی کارگران بیکار به جای اتباع بیگانه اخراج شده در استان ضروری است.

وی همچنین با اشاره به سالروز شکست آمریکا در مقابل کشور ویتنام گفت: تجربه نشان داده است که اگر وحدت و غیرت یک ملت بالا باشد بزرگترین قدرت ها نیز در مقابل آن شکست خواهند خورد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با گرامیداشت هفته معلم و شهادت استاد مطهری گفت: ارزش علم آنچنان بالاست که باید به اعتبار علم در مقابل عالم کرنش کرد و دانش آموز، دانشجو و طلبه نیز باید در برابر استاد خود روحیه متواضعانه ای داشته باشند.

وی همچنین با هوشمندانه دانستن نامگذاری روزی در سالنامه ایران به نام روز ملی خلیج فارس گفت: خلیج فارس پاره تن این مملکت است و اینکه دشمنان به هر بهانه درصدد تغییر نام این خلیج و جدا کردن آن از ایران هستند، غرور میهنی ملت هرگز اجازه چنین حرکتی را به دشمنان نخواهد داد.

برچسب ها:ارسال نظر: