۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژه, اطلاعیه و بیانیهدیدگاه | تعداد بازید : 1,361 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۲

بیانیه روحانیت اهل سنت ایرانشهر در روز قدس

4263_516

ائمه جمعه و جماعات و مدیران و مدرسان مدارس دینی اهل سنت شهرستان ایرانشهر با صدور بیانیه ای آمادگی خود را برای حضور در راهپیمایی روز قدس اعلام  کردند متن بیانیه به شرح ذیل است :

بسم الله الرحمن الرحیم

( سُبْحانَ الَّذِى أَسْرى‏ بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِى بارَکْنا حَوْلَهُ) ؛ اسراء ، آیه ۱

من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم (ص) می دانم، روزی است که بایدما تمام قوای خودمان را مجهز کنیم؛ و مسلمین از آن انزوایی که آنها را کشانده بودند خارج شوند، و با تمام قدرت و قوت در مقابل اجانب بایستند.

امام خمینی رحمت الله علیه

خودتان را برای راهپیمایی روز قدس آماده کنید، آن هم صحنه عظیمی است برای اینکه همه بدانند که ملت ایران در صحنه است، بیدار است، پابرجاست و از هیچ قدرتی و از هیچ قلدری در سطح عالم، باک ندارد.

مقام معظم رهبری

قدس، قبله نخستین و حرم دوم مسلمانان جهان، وطن میلیون‏ها آواره فلسطینی است که استکبار جهانی آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد.

از همان نخستین سال‏های اشغال پاره تن اسلام، با مقاومت فلسطینیان و اعتراض مسلمانان و دیگر انسان‏های آزاده جهان، نهضت مقابله با اسرائیل و حمایت از فلسطین مظلوم شکل گرفت.

امام راحل با تدبیر الهی خویش و نام‏گذاری روز قدس، مبارزه با اسرائیل و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین را به عنوان تکلیفی اسلامی به همه مسلمانان از فرقه‏ها و ملیت‏ها و زبان‏های گوناگون گوشزد کرد و اعلام داشت که حمایت از اسرائیل، خیانت به اسلام است.

در اندیشه امام خمینی رحمت الله علیه ‏ ، صهیونیسم حرکتی بر ضد اسلام و مسلمانان است و ایشان با نام‏گذاری روز قدس و تغییر این مسئله از مقوله‏ای صرفا عربی به مقوله‏ای اسلامی، جهان اسلام را به وحدت در برابر خطر بزرگ اسرائیل فراخواند.

بی‏شک، یکی از اثرات کلیدی انقلاب اسلامی، ایجاد حس جمعی و وحدت اسلامی میان مسلمانان جهان بود. در حقیقت، عملکرد فرا فرقه‏ای و جهانی انقلاب اسلامی ‏در سطح جهانی اسلام، به ویژه مسأله قدس شریف، موجب وحدت و هم‏دلی مسلمانان بر محور اسلام و آرمان‏های بلند اسلامی شد.

انسجام اسلامی، به ویژه در شرایط کنونی، ضرورتی انکارناپذیر در جهان اسلام است. در این میان، مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف، از جمله نقاط اشتراکی است که می‏تواند محور وحدت و انسجام اسلامی باشد.

از این رو، بر همه ملت‏های مسلمان است که فراتر از شعارها و اقدامات معمولی و کم‏اثر، این روز بزرگ را که در حقیقت روز مقابله مستضعفان با مستکبران است، گرامی بدارند. پس در شرایطی که خطر اسرائیل، امروز متوجه همه خاورمیانه و سرزمین‏های اسلامی است، انسجام و وحدت مسلمانان درباره موضوع فلسطین و مقابله با خوی تجاوزگرانه اسرائیل، تنها راه سربلندی اسلام و مسلمانان است.

هدف از روز قدس این است که از یکسو وابستگی فلسطین و بیت المقدس و قدس شریف به دنیای اسلام مورد تاکید قرار گیرد و از سوی دیگر فکر آزادسازی قدس از چنگال صهیونیستها در میان مسلمین جهان احیا گردد. در این روز همه ساله مسلمانان جهان در کشورهای خود با انجام تظاهرات باشکوه , برلزوم مرگ اسرائیل و بازگرداندن فلسطین و قدس شریف به صاحبان اصلی آن تاکید می کنند.

لذا مراسم روز قدس یک آئین تشریفاتی نیست بلکه نمادی ازنفرت عمومی دنیای اسلام نسبت به جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و حامیان آن می باشد. هدف از روز قدس این است که از یکسو وابستگی فلسطین و بیت المقدس و قدس شریف به دنیای اسلام مورد تاکید قرار گیرد و از سوی دیگر فکر آزادسازی قدس از چنگال صهیونیستها در میان مسلمین جهان احیا گردد.

ما ائمه جمعه و جماعات و مدیران و مدرسان مدارس دینی اهل سنت شهرستان ایرانشهر با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اعلام می کنیم : با تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و با اعتقاد کامل به حقانیت ملت مظلوم فلسطین در برابر ددمنشان ستمگر رژیم صهیونیستی اسرائیل در روز جمعه یازدهم مرداد ماه همدوش و همنوا با مردم روزه دار ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس به همراه نمازگزاران، طلاب و همه اقشار متلف جامعه شرکت کرده و نفرت خود را از آمریکا و اسرائیل و سر سپردگان آن ها اعلام می داریم.

امید آنکه این روز جهانى , تمام مسلمانان جهان را در صف واحد قرار داده و آرزوى دیرین امام راحل (ره ) و مقام معظم رهبری براى رهایى قدس , به زودى عملى گردد .

ائمه جمعه و جماعات و مدیران و مدرسان مدارس دینی اهل سنت شهرستان ایرانشهر

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: