۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 582 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

تخریب و نبش قبر هر مسلمان با هر مذهب حرام است

damane1

مدیر حوزه علمیه حقانیه اهل سنت ایرانشهر اهانت به مقبره و نبش قبر حجر بن عدی را محکوم کرد و گفت: ایشان یکی از اصحاب بزرگ نبی مکرم اسلام (ص) بودند و نقش بسیار مهمی در ترویج اسلام و مقابله با کفر داشته اند.

 مولوی ‘عبدالصمد دامنی’ گفت : حجر بن عدی یکی از عادلترین صحابه پیامبر اسلام (ص) بوده و مورد احترام همه مسلمانان است.

وی افزود: تخریب و نبش قبرهر مسلمان با هر مذهب و اعتقادی محکوم و حرام است.

امام جمعه مسجد حقانیه و رییس حوزه علمیه حقانیه ایرانشهر گفت: اینگونه حرکات از سوی دشمنان برای ایجاد تفرقه و جدایی میان مسلمانان انجام می شود و این هشداری برای جهان اسلام است.

وی تصریح کرد: بطور قطع افرادی که این حرکت زشت را انجام داده اند مسلمان نبوده اند زیرا کسانیکه پیرو دین اسلام هستند به صحابه نبی مکرم اسلام (ص) هتک حرمت نمی کنند.

این روحانی برجسته اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: این قبلی اقدامات ددمنشانه توسط کفار انجام می شود زیرا کفار دشمنی دیرینه با اسلام دارند.

مولوی دامنی گفت: اینگونه حرکات بخاطر تقویت استکبار جهانی و صهیونیست ها صورت می گیرد زیرا آنان دشمنان ردیف اول اسلام هستند.

امام جمعه مسجد حقانیه اهل سنت ایرانشهر با بیان اینکه وحدت و یکپارچگی مسلمانان نیاز اساسی امروز امت اسلامی است، گفت: اختلاف و کشتار مسلمانان خواسته دشمن است مسلمانان باید هوشیار باشند و علما نیز نقش بسیار مهمی در خنثی کردن توطئه های بیگانگان دارند.

وی تاکید کرد: سکوت در مقابل اینگونه جنایات از سوی هر مسلمانی جایز نیست.

برچسب ها:

, , , , , ,ارسال نظر: