۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 281 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۱

تأسیس جنبش تغییر رژیم آل‌سعود

35456

 

جنبش تغییر رژیم آل‌سعود با نام جنبش «الإخوان المؤمنین لتحریر الحجاز»(برادران مؤمن برای آزادی حجاز) در عربستان تأسیس شد.

روزنامه «الانتقاد» چاپ لبنان، جنبش اخوان‌المؤمنین برای آزادی حجاز در نخستین بیانیه‌ خود اعلام کرد: تغییر حقیقی در عربستان مستلزم کناره‌گیری آل‌سعود از قدرت، رفتار مسالمت‌آمیز حکومت با مردم و قرار گرفتن قدرت در دست ملت است.

در این بیانیه آمده است: تمسک به حق تعیین سرنوشت و تلاش برای از بین‌بردن ظلم و بی‌عدالتی از دیگر اهداف تأسیس جنبش اخوان‌المؤمنین برای آزادی حجاز است.

این جنبش همچنین اعلام کرد: اساس جنبش تغییر بر مبنای اسلام است و امروز در شرایطی که ملت‌های مسلمان سرنوشتشان را خودشان تعیین می‌کنند و برای تغییر واقعیت تلخ جوامع دست به انقلاب زده‌اند، ما ندای تغییر بر مبنای اسلام را سر داده‌ایم.

بیانیه مذکور حاکی است، امروز در شرایطی به سر می‌بریم که ملت‌ها با عمل به دستورات الهی برای جهاد با کفار و منافقین بیدار شده‌اند و ما این فرصت را غنیمت شمرده و با تأسیس چنین جنبشی، به ریسمان برادران ایمانی‌ چنگ زده‌ و اعلام کرده‌ایم: زمان تغییر فرا رسیده است.

جنبش اخوان‌المؤمنین برای آزادی حجاز در پایان یادآور شد: این جنبش در آغاز راه، با سختی‌ها و چالش‌هایی مواجه خواهد شد که عقب‌نشینی از آن ناممکن خواهد بود.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: