۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 1,356 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۲

امام حسین(ع) امر به معروف را بر همه ما واجب کرده است

ghalandarzehi

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: امام حسین(ع) بر مسئله احیای امر به معروف و نهی از منکر بسیار تأکید کرده‌اند و از این رو همه ما باید از آمران امر به معروف و ناهیان از منکر باشیم.

مولوی محمدعلی شهنوازی، امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: نترسیدن از مرگ، اشتیاق برای رسیدن به مقام شهادت و انس با امام خود، از ویژگی‌های بارز یاران امام حسین(ع) بود و این صفات، آنان را جاودانه کرد.

وی با تأکید بر این‌که هدف از قیام امام حسین(ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر بوده است، عنوان کرد: امام حسین(ع) بر مسئله احیای امر به معروف و نهی از منکر بسیار تأکید کرده‌اند و از این رو همه ما باید از آمران امر به معروف و ناهیان از منکر باشیم.

امام جمعه اهل سنت خاش اظهار کرد: ریشه و کلید تمامی گناهان، حبّ دنیاست، زمانی که انسان‌ها با آرزوهای دنیایی خو می‌گیرند نمی‌توانند به‌خوبی در رکاب ولایت راه بروند و استمرار داشته باشند. حب و علاقه به تعلقات دنیایی، صفت ناپسندی است که به هیچ عنوان در وجود یاران امام حسین(ع) نبوده و قلب یاران آنان سراسر از حبّ خداوند عزّ و جل بوده است.

جنایات، ناشی از ترک فریضه امر به معروف است

مولوی شهنوازی بیان کرد: فساد و جنایاتی که در کشورها اتفاق می‌افتد، ناشی از ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر است. اگر این فریضه دینی، همگانی شود و همه تذکر لسانی را وظیفه خود بدانند، فساد در جامعه به‌طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

امام جمعه اهل سنت خاش در پایان عنوان کرد: معمار کبیر انقاب اسلامی ایران، امام خمینی(ره) تأکید کردند که این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته است؛ بنابراین شایسته است تا این ایام را گرامی داشته و در برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن کوشش کنیم./ایکنا

برچسب ها:ارسال نظر: