۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, مناسبتدیدگاه | تعداد بازید : 1,021 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۱

تا آخرین قطره خون از نظام اسلامی دفاع می کنیم

امام جمعه اهل سنت شهر نگور از توابع شهرستان چابهار گفت: تا آخرین قطره خون از کشور و نظام اسلامی دفاع می کنیم و اجازه نمی دهیم استکبار جهانی بر ملت ایران سلطه یابد، اهل سنت از نظام اسلامی حفاظت و حراست می کند.

مولوی ‘عبدالرحمن عارفی’  در همایش گرامیداشت میلاد نبی اکرم (ص) که با حضور علما و معتمدین شیعه و سنی در چابهار برگزار شد، با انتقاد از برخی درگیری های مذهبی در کشورهای اسلامی همچون لبنان، فلسطین، غزه و سوریه تاکید کرد: امروز دشمن با استفاده از ابزارهای مختلف در تلاش است با راه اندازی جنگ های داخلی، فرقه ای، قومی و مذهبی جهان اسلام را تضعیف و تحت سلطه خود در آورد.

این عالم اهل سنت با اشاره به نعمت امنیت و آرامش در کشور گفت: مردم کشورهای همسایه ایران آرزو دارند برای حاکم شدن امنیت و آرامش در کشورشان حکومتی شبیه به جمهوری اسلامی در کشور آنها پایه گذاری و تاسیس شود.

وی با اشاره به حضور برخی از مسلمانان و برادران دینی که برای درمان به ایران مسافرت کرده اند، تصریح کرد: در گفت و شنود با آنها مواجه با آن هستیم که به ما گوشزد می کنند، ملتشان برای امنیت و آرامشی که در ایران حاکم است غبطه می خورند و آرزو می کنند این نعمت الهی به کشور آنان نیز برسد.

به گفته وی، آنان اظهار می کنند در کشورشان داشتن موبایل و یا مقداری پول می تواند امنیت جانی آنها را به خطر اندازد و به همین دلیل در بیشتر مواقع حتی از اینکه به سلامت به مقصد برسند مطمئن نیستند و دچار نگرانی و اضطراب هستند.

عارفی، با تبریک هفته وحدت و اشاره به آیه ‘اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم’، افزود: باید از موضوعات و مسائلی که باعث کاهش محبت و ایجاد بغض در دلها می شود پرهیز کرد زیرا دشمن از تشتت و تفرقه بین مسلمانان شاد می شود.

به اعتقاد وی، تفرقه بین مسلمانان باعث شد با وجود اینکه زمانیکه بر جهان حکمرانی می کردند، اما حکومت هزار ساله هند و ۸۰۰ ساله اندلس را از دست بدهند و این شکست و نابودی به دلیل تفرقه و خودخواهی و هواپرستی حکمرانان وقت آن زمان در جهان اسلام پدیدار شد.

امام جمعه اهل سنت شهر نگور با اشاره به اینکه امروز دشمن با حربه های مختلف و راه اندازی کانال های متعدد ماهواره ای سعی در ایجاد تفرقه و جدایی بین مسلمانان ایران دارد، خاطرنشان کرد: با وجود این تلاش های دشمنان در طول ۳۳ سال گذشته، ملت فهیم ایران با درایت و پیروی از تعالیم اسلامی و پیامبر اکرم (ص) حتی لحظه ای فرصت برای اجرایی شدن توطئه های دشمنان را نداده و نخواهد داد.

ایرنا

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: