۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 755 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۶ بهمن ۱۳۹۱

تحکیم وحدت تکلیف شرعی است

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: حرکت در مسیر تحکیم وحدت یک وظیفه دینی و تکلیف شرعی برای مسلمانان است.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های نماز جمعه زاهدان افزود: امروزه با توجه به شرایط منطقه هنر مردم کشورهای اسلامی این است که وحدت را به عنوان یکی از ارزش های اصیل دین مبین اسلام احیا کنند.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: یکی از دو عامل استواری و استمرار اسلام حرکت در مسیر عمل به سیره رسول اکرم اسلام(ص) و فرزندان ایشان است.

عضو خبرگان رهبری گفت: وحدت، اخوت، حرکت در مسیر اصلاح مسلمانان، احساس ولایت نسبت به همدیگر و احیای امر به معروف و نهی از منکر، محبت، خیرخواهی و انس و الفت داشتن مسلمانان نسبت به یکدیگر، پرهیز از بدگمانی و داشتن ید واحد برای مقابله با دشمنان از مهمترین شاخصه های سیره عملی نبی مکرم اسلام(ع) است.

آیت الله سلیمانی افزود: هیچ کس وارد بهشت نمی شود مگر اینکه اهل ایمان باشد و هیچ انسانی اهل ایمان نیست مگر اینکه اهل محبت باشد و هیچ فردی نمی تواند ایمان واقعی پیدا کند مگر اینکه برای برادر دینی اش همان را دوست داشته باشد که برای خود دوست دارد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان  اظهار داشت: جامعه اسلامی حضرت محمد رسول الله(ص) را به عنوان آخرین فرستاده خداوند می داند و هر مدعی نبوت که بعد از ایشان بروز کند را کذاب می شناسد.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه رمز جاودانگی دین مبین اسلام انطباق با فطرت انسانی است بیان کرد: اگر این آیین تا کنون استوار باقی مانده به خاطر دمسازی کامل تعالیم آن با فطرت آدمی است و پیدایش علوم جدید هیچ کهنگی در دستورات و قوانین این مکتب به وجود نخواهد آورد.

سلیمانی با تاکید بر اینکه همواره دو گروه در درون و برون این مکتب به مخالفت با این دین می پردازند گفت: عده ای هستند که آشنایی با دین اسلام، افکار و اندیشه های رسول الله(ص) ندارند و در زیر بمباران تبلیغاتی برخی مکاتب از جمله مسیحیت از آیین اسلامی بی خبر ماندند و در یک جو مستبدانه فکری در دنیای کنونی قرار دارند و در نتیجه به موضع گیری مخالف با این دین آسمانی بر خواهند خواست.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: اما عده ای نیز در درون اسلام با تعصبات جاهلانه به نوعی پندار و اندیشه ای خاص از این دین مبین رسیده اند که هر نوع ملاک های حق سایر مسلمانان را با چماق تکفیر پس می زنند.

عضو خبرگان رهبری گفت: نبی مکرم اسلام(ص) پیامبر همگان، رحمت عالمیان و رافت جهانیان است و در آن زمان که عاطفه و احساس پدری در حق دختر کاملا زیر خار و خاشاک جاهلیت گم شده بود و دختران حق حیات نداشتند، جایگاه و ارزش والایی برای زنان قائل شدند.

وی با بیان اینکه در روایات اهل سنت ۱۲ ربیع‌ الاول و در روایات اهل تشیع ۱۷ ربیع‌ الاول، میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) است و به فرموده امام راحل به عنوان هفته وحدت تعیین شده است ابراز امیدواری کرد؛ با پیگیری های رهبر معظم انقلاب روز به روز بیش از گذشته سایه وحدت بر سراسر جهان اسلام گسترانیده شود.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: