۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 502 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۱

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باعث مصونیت جامعه از خطرات

80141253-2578885

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با تاکید بر تکریم مقام شهدا گفت: بهتر است بجای ساخت مجسمه از شهدا، نام این عزیزان توسط دستگاههای مختلف بویژه نهادهای فرهنگی برجسته سازی شود.

آیت الله عباسعلی سلیمانی در نشست شوراهای فرهنگ عمومی و شورای فرهنگ ایثار و شهادت سیستان و بلوچستان افزود: متاسفانه در برخی شهرها اقدام به ساخت مجسمه از شهدا کرده اند در حالی که ساخت مجسمه از شهدا زیبنده جایگاه آن بزرگواران نیست.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: مکانها و فضاهای مختلف فرهنگی از جمله دانشگاهها، حوزه های علمیه، مدارس و غیره وجود دارند که می توان هر یک را به نام یکی از شهدای برجسته نامگذاری کرد تا یاد و نام این عزیزان برای همیشه جاودان بماند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: به عنوان مثال برای دانشگاه ‘زابل’ می توان نام شهید سید محمد تقی حسینی طباطبایی را انتخاب کرد.

وی بیان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران باید شهدا را به لحاظ جایگاهشان رتبه بندی و به سازمانها و نهادهای مختلف ارائه کند تا از نام این عزیزان در مکانها و مناسبتهای مختلف استفاده شود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و کرمان اظهار داشت: مزین شدن فضاهای داخلی ادارات و نهادها از تصاویر شهدا نه تنها هیچ اشکالی ندارد بلکه موجب زنده نگه داشتن یاد و خاطره این عزیزان می شود.

وی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به معنای واقعی کلمه تاکید کرد و گفت: شهدا از جایگاه و مقام بالایی برخوردارند و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می تواند جامعه را از بسیاری خطرات محفوظ نگه دارد.

امام جمعه زاهدان در بخش دیگری از سخنانش بر ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه تاکید کرد.

وی گفت: آموزش قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی وظیفه عموم مسلمانان و بویژه دستگاههای فرهنگی و رسانه های ارتباط جمعی است و باید برای استفاده بهینه از رسانه ها برای ترویج آموزه های قرآنی کمیته ای تخصصی تشکیل شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به فرارسیدن ماههای پربرکت شعبان و رمضان تصریح کرد: بهره گیری هر چه بیشتر و بهتر از فیوضات این ماهها باید سرلوحه برنامه ها قرار گیرد و دستگاههای فرهنگی برای پررنگ تر شدن برنامه های قرآنی بیش از پیش تلاش کنند.

وی همچنین بر تشکیل کمیته توسعه فعالیتهای قرآنی در استان تاکید کرد و گفت: اجرای طرح ضیافت قرآنی توسط دانشگاه سیستان و بلوچستان نمونه بسیار خوبی در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی و بهره گیری مطلوب از ماه مبارک رمضان است.

آیت الله سلیمانی بیان کرد: ماه مبارک رمضان ماه نزول برکات و رحمت های خداوندی است و باید ترتیبی اتخاذ شود تا مساجد و ادارات در این ماه پر برکت برنامه های جذاب و پرشکوه قرآنی اجرا کنند

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: