۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 585 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۱

تزکیه دل،تطهیر نفوس و خودسازی وظیفه طلاب و روحانیون

picture1888

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: نخستین وظیفه طلاب پس از ملبس شدن به لباس روحانیت تزکیه دل، تطهیر نفوس و خودسازی است.

آیت الله سلیمانی در آیین عمامه گذاری طلاب حوزه های علمیه امام جعفر صادق (ع) و سفیران هدایت زاهدان اظهار داشت: عمده وظایف روحانیون در زندگی سر و کار داشتن با روح و روان انسانها، تزکیه دل و تطهیر نفوس است.

عضو خبرگان رهبری خطاب به طلاب دانش آموخته شده بیان کرد: اکنون که ملبس به این لباس می شوید باید چنان تحولی در شما ایجاد شود که قرآن کریم بر آن تاکید دارد.

امام جمعه زاهدان افزود: شما امروز به عنوان روحانی وارد جامعه می شوید و باید آمادگی لازم برای پاسخگویی به سووالات و الگو شدن برای دیگران را داشته باشید.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با استناد به آیاتی از کلام الله مجید در خصوص نزول سوره های قرآن و سفارش باریتعالی به رسول گرامی اسلام (ص) پس از مبعوث شدن به پیامبری مطالبی بیان کرد.

امام جمعه زاهدان گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) پس از نازل شدن سوره علق سه سال در خفا فعالیت می کردند تا هسته مقاومت تشکیل شد و پس از آن با نازل شدن سوره مدثر به معنای قیام کردن، مکتب اسلام را آشکار کردند.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: بعد از ملبس شدن شما به لباس روحانیت باید نفوذ کلامتان افزایش یابد، اشراف اخلاقی و تربیتی و معنوی بر خانواده، نفوذ کلام بر والدین و سپس اجتماع باید مد نظر قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ملبس شدن به لباس روحانی همانگونه که ظاهر را روحانی می کند باید باطن و ضمیر تان را نیز تطهیر کند.

آیت الله سلیمانی بیان کرد: بنا بر فرمایش پیامبر گرامی اسلام (ص) عمامه تاج سر فرشتگان است، وقتی عمامه بر سر گذاشته می شود همراه با آن توفیقات زیادی نصیب معمم شده و آثار اجتماعی زیادی را برای او به ارمغان می آورد.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: قرار گرفتن در لشکر امام زمان (عج) و سرباز آن حضرت شدن یکی از توفیقات تلبس به لباس روحانیت است.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: