۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 1,086 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۱

اعزام سران قبایل و طوایف به مشهد

مشهد مقدس

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان جمعی از متنفذین، معتمدین و سران قبایل و طوایف اهل سنت سیستان‌وبلوچستان به مشهد مقدس اعزام شدند.

از سوی این نهاد  تعداد کثیری از معتمدین و بزرگان قبایل و طوایف اهل سنت استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان به اردوی زیارتی و سیاحتی مشهد مقدس اعزام شدند.

بالغ بر ۷۰ نفر از شهرهای زاهدان، خاش، زابل، نصرت‌آباد و میرجاوه سیستان‌وبلوچستان و ریگان، فهرج و کهنوج کرمان در این اردو شرکت دارند.

در این اردو علاوه بر زیارت مرقد امام رضا (ع) از مکان‌های سیاحتی همچون مقبره عطار نیشابوری و آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی در طوس نیز بازدید به عمل می‌آید.

بهره‌گیری از بیانات آیات عظام اراکی و واعظ زاده خراسانی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و عضو مجمع جهانی تقریب در نشست‌های تخصصی از دیگر برنامه‌های این اردو است.

بهره‌مندی از سخنان حجت‌الاسلام حامد علم‌الهدی معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و سخنرانی قائم مقام مرکز مطالعات استراتژیک پیرامون هویت ملی از استان خراسان رضوی از دیگر برنامه‌های این اردو به شمار می‌رود.  همچنین شرکت کنندگان در این اردو با مولوی فاضل حسینی مدیر حوزه علمیه احناف تایباد و امام جمعه اهل سنت مشهد هم دیدار خواهند داشت.

تعامل فرهنگ‌های مختلف اقوام و مذاهب ایران اسلامی در راستای شناخت یکدیگر و ایجاد وحدت و همدلی بیشتر از مهم‌ترین اهداف برگزاری این اردو است.

علاوه بر معتمدین و بزرگان قبایل و طوایف، جمعی از برگزیدگان کشوری اعم از بخشداران، دهیاران و اعضاهای شوراهای اسلامی روستایی و فرماندهان پایگاه مقاومت بسیج در این اردو حضور دارند.

این اردو به مدت یک هفته با برنامه‌های متنوع برای شرکت کنندگان ادامه خواهد داشت و اعضای شرکت کننده از شهرهایی انتخاب شده‌اند که سال‌های گذشته از شهرهای مختلف در اردوهای متنوع این نهاد در اقصی نقاط کشور حضور نداشته‌اند.

تصاویر

    

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: