۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان۱ دیدگاه | تعداد بازید : 685 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۱

تشریح اقدام تروریستی چابهار+ تصاویر

545

معاون سیاسی – امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان با تشریح جزئیات حادثه تروریستی روز جمعه در بندر چابهار واقع در جنوب این استان، گفت: بر اثر این اقدام کور دو نفر شهید شدند.

رجب علی شیخ زاده اظهار داشت: ماموران انتظامات مسجد امام حسین(ع) در یکی از وروردیهای ایست و بازرسی منتهی به محل برگزاری نماز جمعه به یک نفر مشکوک می شوند.

وی اظهار داشت: این فرد بلافاصله پس از شناسایی اقدام به فرار می کند که دو نفر از ماموران انتظامات به تعقیب وی پرداخته و پس از بی توجهی عامل تروریست به فرمان ایست و تیر اخطار هوایی، او را مورد هدف قرار می دهند.

وی گفت: فرد تروریست جلیقه انفجاری به تن داشته است و بر اثر اصابت یکی از گلوله ها به آن منفجر که باعث هلاکت وی شده و ترکش هایش به دو نفر مامور تعقیب کننده که از بسیجیان محلی بوده اند، اصابت می کند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با وجود فوریت در امداد صورت گرفته، درمان این دو نفر بسیجی که یک نفر شیعه و دیگری اهل سنت هستند نتیجه نداد و با فاصله زمانی از یکدیگر به شهادت رسیدند.

شیخ زاده بیان داشت: همچنین در نزدیکی انفجار صورت گرفته سه نفر خواهر و برادر به نامهای علیرضا، صدیقه و ملیحه افضل زهی که قصد عبور از خیابان داشتند به دلیل موج انفجار و اصابت ترکش بمب زخمی و شوکه شدند.

وی ابراز داشت: علیرضا و صدیقه افضل زهی به بیمارستان منتقل و تحت درمان قرار گرفتند و مشکل خاصی ندارند اما خواهر آنها به نام ملیحه با دیدن حادثه دچار وحشت شده که همچنان در شوک به سر می برد.

وی اظهار داشت: همچنین استوار ‘محمد رضا حسین آبادی’ از ماموران نیروی انتظامی حاضر در محل که قصد کمک به نیروهای بسیجی مسوول انتظامات مسجد را داشت بر اثر اصابت ترکش های انفجاری مصدوم شده است.

وی با بیان اینکه دو نفر شهید این حادثه تروریستی یک نفر شیعه و دیگری از برادران اهل سنت است، گفت: هوشیاری ماموران بسیجی انتظامات نماز جمعه مانع ورود این تروریست به جمع نمازگزاران شد و این باعث شد انبوه جمعیت حاضر در نماز جمعه بدون مشکل خاصی نماز را به پایان برسانند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد: هدف قرار دادن اقشار مختلف مردم مسلمان اعم از زن، مرد، پیر و جوان در اجتماع نماز جمعه به طور قطع کار دشمنان جهان اسلام با هدف ایجاد تفرقه است .

درضمن محمد مرزیه دادستان عمومی انقلاب زاهدان اعلام کرد: گروهک موسوم به حرکت انصار ایران با صدور بیانیه‌ای مسئولیت عملیات تروریستی در چابهار را بر عهده گرفت.

تصاویر شهدای حادثه تروریستی مسجد امام حسین (ع) چابهار

در حادثه دیروز علاوه بر زخمی شدن تعدادی کودک مرتضی آسوده دانش آموز بیگناه به همراه حامد بَزی، دانشجوی ورودی سال ۸۸ دانشگاه آزاد این شهر به شهادت رسیدند.

 

تصاویری از انفجار تروریستی چابهار

 

 

برچسب ها:

, , , , ,


نظرات بینندگان:رسول بخش تیرگان

متاسفانه این حادثه ناجوانمردانه اسف وار را به همه ملت شهیدپرور عزیز این به ویژه بستگان شهدا تسلیت می نماییم امیدواریم این عامل ومزدوران دشمنان بزودی ریشه کن شده از بین بروند وباید مسؤلین امنیتی واطلاعات توجه بیشتری به خرج دهند ونگذارند که چنین اتفاقی تکراری شودارسال نظر: