۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 588 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۱

تشکر دبیر شورای برنامه ریزی از طلاب و روحانیون اهل سنت

241

حجةالاسلام و المسلمین عرب نیا دبیر شورای برنامه ریزی توطئه شوم استکبار جهانی در اهانت به پیامبر اسلام (ص) را محکوم و از طلاب و روحانیون اهل سنت که در این خصوص ایفا نقش نموده و به وظیفه اسلامی خود عمل نموده اند تشکر نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت،نشست دو روزه مدیران، کارشناسان و کارکنان دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت  برگزار شد.

در این نشست دو روزه، حجةالاسلام و المسلمین عرب نیا دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در مراسم افتتاحیه ضمن خوشامدگویی به مسئولان و کارشناسان دبیرخانه و دفاتر استانی، هدف از تشکیل این جلسات را هماهنگی و تعامل بیشتر برای پیمودن راه پیش رو با کالبد شکافی نقاط قوت و ضعف عملکرد چند سال گذشته ، تصمیم و سازی و تصمیم گیری برای آینده و آموزش و ارتقاء مهارت علمی و عملی جهت استفاده بهینه نسبت به تمهیداتی که اندیشیده شده است عنوان کرد.

وی اضافه کرد: با بررسی کارشناسانه و بازنگری و بازبینی مسیر پیموده شده مشخص خواهد شد که تا چه در جهت اهداف مصوب دبیرخانه شورای برنامه ریزی حرکت کرده ایم و برای رسیدن به هدف نهایی چه مقدار از راه باقی است.

دبیر شورای برنامه ریزی اضافه کرد: اجتماع همه همکاران در دبیرخانه و دفاتر استانی فرصت بی نظیری را فراهم آورده است تا شفاف و روشن و بدون دغدغه نظرات و انتقادات خود را به سایر همکاران مجموعه انتقال دهیم و برای مشکلات و نواقص موجود، راه حل مناسبی پیدا نماییم.

وی گفت: در جلسه افتتاحیه معاونت های دبیرخانه کلیات و مسائل عمومی را بیان کرده و در نشست های تخصصی جزئیات و ریز برنامه ها در کارگروه های هر معاونت با حضور مسئولان آن پیگیری می شود.

 وی ابراز امیدواری کرد که پس از اتمام این نشست، بازنگری و بازبینی برنامه ها و تصمیمات در چند سال گذشته با قوت و همت بیشتر و هدفمندتر به کار خود ادامه دهیم و سال تحصیلی جدید را با درک شرایط حساس و خاص منطقه و موقعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز کنیم و از محدودیت ها به بهترین شکل در راستان اهداف نظام اسلامی استفاده کرده و تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم.

وی در بخش نخست سخنان خود خلاصه اهداف و فلسفه وجودی دبیرخانه و دفاتر استانی را در قالب هفت بند بدین شرح توضیح داد.

  • طلاب مدارس علوم دینی برابر ضوابط  و مقررات و استانداردهای آموزشی جذب مدارس گردیده و در فرایند آموزشی مدارس علوم دینی مشغول به تحصیل شوند در همین راستا مسئولان دفاتر استانی نظارت می کنند اولا افراد مستعد جذب مدارس شوند و ثانیا در طول سال حتما مشغول به تحصیل باشند.
  •  مدرسین و اساتید افراد  واجد شرایط و دارای صلاحیت علمی و عملی باشند.
  • در فرایند آموزش و تحصیل مدارس علوم دینی اهل سنت، خلاف مصالح و منافع عمومی کشور فعالیت نشود و همچنین دانش آموختگان مدارس با رعایت شئونات آنان و با توجه به تخصص در بخش های مختلف به کار گرفته شوند تا جامعه از وجود آنان بهره مند گردد.
  •  باید افراد شایسته در پست های مختلف امور اهل سنت به کار گرفته شوند اعم از ائمه جمعه و جماعات و  قضات و سایر بخش های مدیریتی که متناسب با توانمندی ها و مسئولیت های خود پاسخگوی نیازهای جامعه و جوانان اهل سنت باشند.
  •  مساجد اهل سنت در راستای مصالح و منافع نظام پر رونق باشند یعنی کارکردهای نظری و عملی که در اسلام  به عهده مسجد گذاشته شده به طور صحیح در مسجد عملیاتی شود.
  •  در مسائل مالی و هزینه ها، نظم و انضباط حاکم.
  • همگرایی و هم افزایی در حوزه های کاری با سایر نهادها، سازمان ها و دستگاههای مرتبط با امور اهل سنت  محقق شود یعنی وظایف متداخل با سایر ارگان ها با یکدیگر هماهنگ شود، این امر تحت اشراف نماینده محترم ولی فقیه در مراکز استان ها صورت گیرد.

دبیر شورای برنامه ریزی در بخش پایانی صحبت های خود  به علت اهمیت و حساس بودن جمع آوری اطلاعات آماری روحانیون و طلاب اشاره و تأکید کرد که تا پایان آذرماه امسال باید ثبت مشخصات و مدارک طلاب و روحانیون در “سامانه نام” تکمیل شده و پرونده آن بسته شود از اینرو با اطلاع رسانی کامل و دقیق به طلاب و مدارس علوم دینی اعلام شود که پس از این مرحله، دریافت هرگونه خدمات رفاهی و آموزشی مختص کسانی خواهد بود که مشخصاتشان به طور کامل در سامانه نام ثبت شده باشد.

وی ادامه داد: طلاب و روحانیون با کارت “خدمات و شهریه”  شناخته شده و تمام امور مرتبط با طلاب و روحانیون مانند نظام وظیفه و کارت معافیت تحصیل، کارت “شهریه و خدمات”، ارائه مدرک تحصیلی، ثبت نام در امتحانات و آزمون های تعیین سطح یا شغل  و … فقط از طریق “سامانه نام” صورت می گیرد.

پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: