۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 640 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۹ اسفند ۱۳۹۱

تنها مراکز آموزش عالی مستقل دنیا در ایران است

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: امروزه تنها مراکز آموزش عالی مستقل دنیا که با سیاست های بومی اداره می شوند در ایران وجود دارد.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’  در آیین آغاز به کار رسمی دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان در زاهدان افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نظام آموزشی ایران برگرفته از دو کشور آمریکا و انگلیس بود و با توجه به حضور معلمان و اساتید گلچین شده از سوی دنیای غرب، دانش آموزان و دانشجویان ایرانی از مسائل دینی دور نگه داشته می شدند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: پرورش یافتن انسان های متعهد و متدین در آن دوران که طی سه دهه گذشته سکاندار حرکت جمهوری اسلامی در مسیر توسعه و پیشرفت هستند نه به خاطر عملکرد نظام آموزشی غربی بلکه فقط به برکت تربیت خانوادگی بوده است.

عضو خبرگان رهبری گفت: امروزه به برکت انقلاب اسلامی، نظام آموزشی جمهوری اسلامی وام گیر دنیای غرب نیست و تمام مراحل طراحی، سیاست گذاری، برنامه ریزی و اجرا فعالیت های فرهنگی و آموزشی توسط کارشناسان داخلی صورت می گیرد.

آیت الله سلیمانی افزود: دانشگاه های کشور با تربیت دانشمندان جوان هسته ای، فضایی و نانو در محیط های تلفیقی از علم و دین به عنوان الگو برای دیگر کشورهای دنیا تبدیل شدند و بسیاری از کشورها برای تدوین نظام آموزشی خود دست یاری به سمت ایران دراز کرده اند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در استان بطور قطع، برکات فراوانی برای مردم منطقه در زمینه ارتقای شاخص های آموزشی و فرهنگی خواهد داشت.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: