۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 509 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۱

توسعه و خودکفایی در گرو اشتغال و تلاش جوانان

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با تاکید بر احیای فرهنگ کار در کشور گفت: توسعه همه جانبه هر منطقه و خودکفایی کشور در گرو اشتغال و تلاش جوانان است.

 امام جمعه زاهدان در خطبه های  نماز جمعه مصلی قدس زاهدان افزود: نظام جمهوری اسلامی با ایجاد دانشگاه علمی- کاربردی، توسعه کارگاههای فنی و حرفه ای و مهارت آموزی بستر را برای اشتغال و تلاش جوانان فراهم کرده است.

وی بیان کرد: در جامعه امروز جوانان کشور باید مولد اشتغال باشند و با پیروی از پیشینیان با تلاش فراوان کشور را پویا و فعال نگه دارند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی گفت: ایران بر روی کمربند خشکسالی و زلزله و در شرایط جوی و طبیعی خاصی قرار گرفته و از پتانسیل حادثه خیزی بالایی برخوردار است.

آیت الله سلیمانی افزود: در شرایط مذکور نظام مهندسی کشور و نهادهایی از جمله شهرداری و بنیاد مسکن برای به حداقل رساندن خسارات، پیشگیری از حوادث و مقاوم سازی منازل مسکونی وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روز جهانی استاندارد گفت: مصرف بسیار از مواد غذایی در کشور ما از استاندارد لازم برخوردار نیست و خوردن مواد قندی حجم بالایی از تغذیه روزانه افراد را دربرمی گیرد.

آیت الله سلیمانی افزود: این در حالیست که مصرف حبوبات و گوشت سفید که هیچ خطری برای سلامتی افراد ندارند حجم بسیار کمی از سبد خانوار را اشغال کرده اند.

وی با اشاره به تلاش دولتمردان برای نهادینه کردن استاندارد در مصارف و تولید کالا در کشور تاکید کرد: ضروری است رعایت استاندارد در عرصه تولید و بسته بندی کالا در کشور گسترش یابد.

امام جمعه زاهدان با اشاره به روز پیوند اولیا و مربیان گفت: این پیوند مقدس به هم پیوستن دو دست در درون مدرسه است تا به کمک یکدیگر سرنوشت کودک را در آینده رقم بزنند.

آیت الله سلیمانی افزود: امروز شرایط اجتماعی، ایرانی و جهانی به گونه ای است که احتمال شکار جوانان توسط شکارچیان استکبار بسیار بیشتر از گذشته شده لذا باید پیوند اولیا و مربیان در دانشگاهها نیز شکل گیرد.

وی بیان کرد: اگر دانشجویان خارج از کشور تحصیل می کنند و امکان مراقبت فیزیکی آنان توسط اولیا فراهم نیست باید زمینه ارتباطات مجازی و مراقبت فکری فراهم شود تا ولی و متولی دانشگاه با همکاری یکدیگر بتوانند به بهترین نحو از دانشجو محافظت کنند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به روز جهانی نابینایان گفت: بیشتر روشندلان علی رغم داشتن ناتوانی بینایی ثابت کرده اند که از قابلیت ها و توانمندی بالایی در بخشهای مختلف برخوردار هستند لذا دولتمردان باید بستر اشتغال آنان را در اجتماع به گونه ای فراهم کنند تا شخصیت اجتمای روشندلان دچار آسیب نشود.

آیت الله سلیمانی با اشاره به سالروز ازدواج فاطمه الزهرا (س) با حضرت علی (ع) گفت: اسلام تنها دینی است که ازدواج را مقدس ترین پدیده اجتماعی و دینی می داند و برای اهل تسنن و تشیع این پیوند بسیار ضروری است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: بنا به فرمایش پیامبر اسلام (ص) ترک ازدواج از سوی افراد به موجب ترس از هزینه های زندگی بدگمانی نسبت به ساحت پروردگار عالمیان است و رزل ترین افراد کسانی هستند که تن به ازدواج نمی دهند.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: