۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 449 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱

تولد کودکان ناقص الخلقه در عراق

24

به دلیل استفاده نیروهای اشغالگر آمریکایی از سلاح های پیشرفته و ممنوعه، مردم فلوجه شاهد تولد کودکان ناقص الخلقه هستند.

محققان تأکید دارند که به دلیل استفاده از سلاح های ممنوع و شیمیایی در جریان حمله نیروهای اشغالگر آمریکایی به شهر فلوجه و دیگر شهرهای عراق طی ۹ سال اشغال این کشور، تولد کودکان ناقص الخلقه همچنان ادامه دارد.

شبکه “ارتباطات و رسانه برای تغییر دنیا” در گزارشی اعلام کرد: به دلیل استفاده نیروهای اشغالگر آمریکایی از سلاح های پیشرفته و ممنوع در فلوجه (بزرگترین شهر استان الانبار) ساکنان این شهر همچنان شاهد تولد کودکان ناقص الخلقه هستند.

بر اساس این گزارش، مسئولان بیمارستان عمومی فلوجه تأکید دارند که موارد تولد کودکان ناقص الخلقه بسیار زیاد است.

“ناظم شکر الحدیدی” مدیر دفتر رسانه ای بیمارستان فلوجه می گوید: خانواده های عراقی هنگامی که نوزادان ناقص الخلقه مرده به دنیا می آیند و یا پس از آنکه کودکان ناقص الخلقه آنها می میرند، آنها را دفن می کنند بدون آنکه این موارد را به بیمارستان گزارش دهند.

الحدیدی خاطرنشان کرد: این بیمارستان در ژانویه ۲۰۱۲ ششصد و هفتاد و دو مورد تولد کودکان ناقص الخلقه را ثبت کرد. با این حال تعداد بسیاری از این موارد به بیمارستان گزارش نمی شود.

الحدیدی اظهار داشت: نیروهای اشغالگر آمریکایی در سال ۲۰۰۴ انواع سلاح شیمیایی، بمب حرارتی، فسفر سفید، و سلاح های حاوی اورانیوم ضعیف شده را در شهر فلوجه آزمایش کردند .

در این گزارش آمده است که الحدیدی روی دیوار دفتر خودش در بیمارستان فلوجه، تصاویر بسیاری از کودکان ناقص الخلقه را نصب کرده است که از جمله آنها کودکان متولد شده بدون مغز، بدون چشم، و یا بدون هرگونه عضو به چشم می آید.

شبکه “ارتباطات و رسانه برای تغییر دنیا” می افزاید: القاعده در سال ۲۰۰۳ چهار نفر از عناصر شرکت بدنام “بلک واتر” را به قتل رساند، ولی در مقابل این ساکنان شهر فلوجه بودند که بهای سنگین این عملیات را پرداختند، و نیروهای پنتاگون جنگ بزرگی را به راه انداختند که از جنگ سال ۱۹۶۸ شهر “هیو” در ویتنام  بی سابقه بود.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: