۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 497 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۳۹۱

توهین به انبیای الهی نشانه استیصال دنیای غرب است

80322066-3160876

آیت الله ˈعباسعلی سلیمانیˈ در خطبه های امروز نماز جمعه مصلی قدس زاهدان افزود: زبونی کشورهای غربی به حدی رسیده است که گروهی نابخرد و نادان دست به کارهای احمقانه و کودکانه می زنند و به انبیای الهی اهانت می کنند.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: از منظر مسلمانان جهان سلسله پیامبران بهترین تجلی صفات ذات اقدس ربوبی و انسان های برگزیده پروردگار هستند و کتب آسمانی آنان ارزشمند شمرده می شود.

او اظهار داشت: مسلمانان جهان همان گونه که حضرت محمد (ص) را محترم می شمارند برای انبیای پیشین بوی‍ژه حضرت عیسی و موسی احترام خاصی قایل هستند و تکریم در مقابل آنان را وظیفه خود می دانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جامعه اسلامی توهین به ساحت هر پیامبر الهی را کفر تلقی می کند و نادیده گرفتن شان کتب آسمانی را بر خود روا نمی دارد.

آیت الله سلیمانی افزود: مسلمانان با افتخار بر فرزندان خود نام عیسی و مریم می گذارند در حالی که ددمنشان غربی نه تنها نام مقدس حضرت محمد (ص) را برای خود انتخاب نمی کنند بلکه به ساحت پیامبری که کانون رفعت و رحمت است، توهین می کنند.

وی ادامه داد: غربیان در فیلم های توهین آمیز خود حضرت محمد (ص) که در طول عمرش همه آزارها و شکنجه ها را به جان خرید و هرگز لب به گلایه نگشود و برای انتقام حرکتی نکرد را مظهر خشم معرفی می کنند و وی را بالهوس نشان می دهند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: خوشبختانه مردم بیدار و مسلمان لیبی و مصر در مقابل حرکت توهین آمیز غرب بپاخاستند و فریاد اعتراض خود را به گوش جهانیان رساندند.

آیت الله سلیمانی افزود: تظاهرات مردم در مقابل توهین به ساحت پیامبر اسلام (ص) نشان داد که مسلمانان جهان زنده اند و بیداری اسلامی در حال فراگیری است و همگان در مقابل استکبار جهانی قیام کرده اند.

امام جمعه زاهدان گفت: ملت مسلمان ایران نیز امروز با شرکت در راهپیمایی گسترده، توهین به ساحت پیامبر اسلام را به شدت محکوم می کند.

وی افزود: تداوم اعتراضات مردمی حساسیت امت اسلامی در مقابل اقدام توهین آمیز غرب را به آنجا خواهد رساند که استکبار به حماقت خود اعتراف خواهد کرد.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: