۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 940 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

جامعه اسلامی به‌ خوبی ازظرفیت‌حج استفاده کرده است

سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت  سیستان و بلوچستان گفت: جامعه اسلامی کنونی توانسته است از ظرفیت‌های حج به خوبی استفاده کند.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی  در مراسم معارفه مدیرکل حج و زیارت سیستان و بلوچستان با حضور مشاور رئیس جمهور اظهار داشت: برنامه‌های دیگر اسلام در جایگاه خود برنامه کلیدی، محوری و ارزشمند بوده همچون روزه که بخشی از کردارهای دینی در برخی ادیان، مذاهب و مکاتب است اما هیچ چیز به اندازه حج نتوانسته در درون جهان اسلام و موانع استراتژی به خوبی اتحاد و پیوند ایجاد کند.

وی افزود: حج کنگره اتحاد مسلمانان جهان اسلام است و جامعه اسلامی کنونی توانسته از ظرفیت‌های حج به خوبی استفاده کند.

امام جمعه زاهدان اذعان داشت: آنچه که اسلام توانست طراحی کند تا تمام مسلمانان را در کنار این حقیقت گرد بیاورد، حج اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: دولت اسلامی با تمام اختلافاتی که در برخی امور وجود دارد در مسئله حج توانست بنیاد حج را یکنواخت سازد.

وی تصریح کرد: مراسم پرشکوه حج، همچون عبادات دیگر داراى برکات و آثار فراوانى در فرد و جامعه اسلامى است که اگر طبق برنامه صحیح انجام پذیرد و از آن بهره‌­بردارى درستى شود، مى‏‌تواند هر سال منشأ برکات و  تحول تازه‌ه‏ایی در جوامع اسلامى شود.

امام جمعه زاهدان بیان داشت: حج نیز مانند پایه‌های دینی در اسلام فلسفه دارد.

در این مراسم، مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان حج و زیارت، معاون پشتیبانی استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی، عوامل کاروان‌های اجرایی و مدیرکل بازرسی سازمان حج و زیارت حضور داشتند.

در پایان مراسم، رضا کیخا به عنوان مدیرکل حج و زیارت استان معرفی و حکم انتصاب وی قرائت شد.

همچنین از زحمات سید محمدعلی موسوی سرحدی، مدیرکل سابق این اداره تقدیر شد.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: