۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 874 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۹ بهمن ۱۳۹۱

جشن همدلی و اتحاد در بزمان برگزار شد

0177

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر جشن همدلی و اتحاد در روز یک شنبه  بعد از نماز مغرب با حضور ائمه جمعه و جماعات اهل تشیع و تسنن، معتمدین و سران قبایل و طوایف و اقشار مختلف مردم شیعه و سنی در مسجد اهل سنت محمد رسول الله بزمان برگزار شد.

در ابتدا با قرائت قرآن کریم توسط قاری اهل سنت مراسم آغاز و جنا ب آقای سرحدی راد بخشدار بزمان ضمن خیر مقدم به حضار از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر و امام جمعه بزمان جهت برپایی این جشن تقدیر نمودند واز روند خدمات نظام در این بخش گزارشی ارائه نمودند .

مولوی شمس الحق دامنی امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول الله ایرانشهر نیز با بیان آیه شریفه «واعتصمو بحبل‌الله جمعیا ولا تفرقوا» در این جشن گفت: مسلمانان باید بدانند که تنها با اتحاد و همدلی می توان آرمان های رسول اکرم(ص) را در جهان اجرا کرد.

مولوی ‘شمس الحق دامنی’ افزود: دشمنان اسلام تلاش می کنند با ترفندهای مختلف بین امت اسلامی تفرقه بیندازند که مقابله با آنها نیاز به هوشیاری تمام مسلمانان دارد.

وی اظهار داشت: کشتن مسلمانان بخاطر بعضی باورهای غلط، حرام است و افرادی که با بستن بمب دست به عملیات انتحاری می زنند و انسانهای بی گناه را به شهادت می رسانند از دین اسلام بویی نبرده اند و جیره خوار کفار هستند.

امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول الله ایرانشهر بر وحدت و یکپارچگی مسلمانان جهان تاکید کرد و گفت: مسلمانان موظفند در مقابل کفار در صفی واحد قرار گیرند و اختلاف نظرهای جزئی را کنار بگذارند.

در ادامه سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر گفت: تحریک احساسات مذهبی مسلمانان با هدف ایجاد تفرقه خواسته دشمن واحد جهان اسلام یعنی آمریکاست.

حجت الاسلام مهرداد محرری افزود: امت اسلام باید هوشیار باشند و وحدت کلمه را با قلوب پاک خود حفظ کنند تا جلوی فتنه های دشمنان گرفته شود.

وی اظهار داشت: دشمنان از همبستگی و وحدت بین مسلمانان هراس دارند و تمام تلاش خود را معطوف به حیله گری برای اختلاف افکنی در جهان اسلام کرده اند.

وی گفت: نخبگان و روشنفکران جهان اسلام باید با حفظ هوشیاری و بیداری و تلاش برای تحکیم وحدت مسلمانان، زمینه دفع توطئه های دشمنان را فراهم کنند.

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر افزود: پیروزی مسلمانان بر کفار نیازمند هوشیاری و حرکت بر مدار وحدت است زیرا تا زمانی که یکپارچگی بین آحاد مختلف مردم وجود داشته باشد دشمنان با هیچ حربه و نیرنگی نمی توانند به خواسته های شوم خود برسند.

در انتها حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی امام جمعه  بزمان گفت: وحدت غیور مردان و شیرزنان شیعه و سنی در ایران اسلامی خار چشم دشمنان شده است.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی افزود: پیامبر اسلام(ص) به عنوان آخرین فرستاده خداوند در میان مردم درس دینداری، معنویت و وحدت را نشر دادند.

وی اظهار داشت: وحدت به این معنی است که تمام مذاهب اسلامی از جمله شیعه و سنی با صلح و دوستی در کنار هم زندگی کنند و همواره آماده خنثی سازی فتنه های دشمنان باشند.

در پایان به ۱۴ نفر از کسانی که نام شان هم نام پیامبر مکرم اسلام (ص) بود هدایای نفیسی از طرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر اهداء گردید.

تصاویر

0177  0182  0155  0159

0153  0187  0183

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: