۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 509 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۱

جمهوری اسلامی ایران در حال تجربه حکومت علی

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی

 

 

 

 

 

 

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: شرایط حکومت حضرت علی (ع) در جامعه امروز ما وجود دارد و جمهوری اسلامی ایران در حال تجربه این شرایط است.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران روزه دار در مصلای قدس زاهدان اظهار داشت: امام امت (ره) با هدف خدمت به مردم و کمک به مظلومان جهان قیام کردند و با حمایت و پشتیبانی مردم انقلاب را به پیروزی رساندند.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: حمایت از مسلمانان و سایر ملت های مظلوم از اهداف و برنامه های امام امت، رهبری انقلاب و ملت ایران است بطوریکه امروزه جمهوری اسلامی ایران برای تامین امنیت مظلومان جهان هزینه های زیادی را متقبل می شود.

امام جمعه زاهدان گفت: نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران برای دفاع از مسلمانان مظلوم کشمیر، فلسطین، جنوب لبنان، عراق، افغانستان، بوسنی و سایر ملل مظلوم و تحت ستم جهان از هیچ تلاشی فروگذار نبوده است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به رافت نظام جمهوری اسلامی ایران نسبت به مسلمانان جهان، افزود: با وجودی که کشور افغانستان حق همسایگی را رعایت نمی کرد اما به محض بروز مشکل برای ملت این کشور، جمهوری اسلامی ایران پذیرای میلیونها مهاجر افغان شد.

وی اظهار داشت: جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران را هیچ کس فراموش نکرده اما با ایجاد شرایط بحرانی برای مردم عراق باز هم جمهوری اسلامی ایران به کمک آنان شتافت و آغوش گرم ملت ایران به روی مردم مسلمان کشور همسایه گشوده شد.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: متاسفانه گاها برخی افراد نادان فکر می کنند جمهوری اسلامی ایران این تلاشها را برای گسترش خاک انجام می دهند، این افراد یا واقعا نادانند و یا خود را به نادانی زده اند زیرا دنیا می داند که ملت ایران پیرو علی (ع) و مکتب ولایت است و علی مرتضی (ع) مظهر عدل و عدالت و مرکز مهربانی و سخاوت بودند.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: ملت ایران در طول ۳۳ سال گذشته با حضور در صحنه های مختلف و حمایت قاطع از ولی امر مسلمین و مسوولان نظام، دشمنان را مایوس کرده و پله های پیشرفت و ترقی را یکی پس از دیگری پیموده است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با تسلیت سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) گفت: امام علی (ع) برادر و وصی پیامبر گرامی اسلام (ص) چه مظلومانه زیست و چه مظلومانه توسط ناکسین و قاسطین و منافقین در محراب عبادت به شهادت رسید.

آیت الله سلیمانی افزود: آن حضرت به آرزوی دیرینه شان که رسیدن به فیض شهادت بود، نایل آمدند و به پیامبر اسلام(ص)، حضرت خدیجه کبری(س) و حضرت زهرای اطهر (س) پیوستند و به آرامش رسیدند اما مردم آن دیار به جرم قدرنشناسی گرفتار حاکمان جلاد و خونریزی چون حجاج و حجاج ها شده و همواره با مشکلات متعددی رو به رو شدند.

امام جمعه زاهدان سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی و دلاورمردیهای رزمندگان اسلام در عملیات پاوه در سال ۵۸ را گرامی داشت.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: