۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 805 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

جنایات سلفی‌های افراطی موردقبول علمافریقین نیست

IMG_1307111

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر گفت: اقدامات و جنایت‌های سلفی‌های افراطی و تندرو مورد قبول هیچ یک از علمای اهل سنت و تشیع نبوده و با فقه هیچ کدام سازگار نیست.

حجت الاسلام مهرداد محرری، سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب، گفت: اقدامات و جنایت‌های سلفی‌های افراطی و تندرو مورد قبول هیچ یک از علمای اهل سنت و تشیع نبوده و با فقه هیچ کدام سازگار نیست.

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر افزود: این گروه‌های تندرو و افراطی خود فروخته آمریکا و اسرائیل هستند و فتواهای آنان به نفع آمریکا و اسرائیل است زیرا توهین به مقدسات و احساسات شیعه و سنی به جز برای اسرائیل و آمریکا سودی برای کشورهای اسلامی ندارد.

وی گفت: اگر این گروه‌های تندرو و افراطی دلسوز مسلمانان هستند چرا فتوا علیه اسرائیل و ترغیب مسلمانان به جهاد علیه اسرائیل را در اولویت کار خود قرار نمی دهند؟! چرا درخصوص مسئله فلسطین و سوریه غفلت کرده‌اند؟!.

وی افزود: این افراد منافع آنها در گرو منافع آمریکا و اسرائیل است به همین دلیل فتواهای تفرقه‌انگیز می‌دهند تا به گمان پوچ خود به اختلاف بین مسلمین دامن بزنند وبه اهداف شومشان برسند.

حجت الاسلام محرری در مورد نبش قبر حجربن عدی از اصحاب پیامبر گفت: این افراد با اهانت به قبر ایشان قصد داشتند با احساسات شیعه بازی کنند واز طرف علمای  شیعه فتواهای تند و افراطی بگیرند که به وسیله این فتواها جنگ بین شیعه و سنی راه بیندازند ولی  با توجه به تدبیر علمای شیعه و اهل سنت در محکومیت این توطئه وبا برخورد معقول آنان این توطئه به نتیجه ای نخواهند رسید و تنها نفرین وانزجار امت اسلام را تا ابد برای خود همراه خواهند کرد .

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر در پایان گفت: علمای شیعه و سنی شهرستان ایرانشهر این جنایت راکه با هدف اختلاف افکنی بین مسلمین صورت گرفته محکوم نموده اند.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: