۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 645 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۸ مرداد ۱۳۹۱

جنایت میانمار از نوع جاهلیت مدرن است

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان در مصلی قدس این شهر  با اشاره به کشتار مسلمانان از چند دهه قبل تاکنون و جهان شمولی اسلام گفت: جامعه اسلامی تاکنون فجیع ترین و تلخ ترین جنایات علیه بشریت را تجربه کرده و امروز با موج بیداری اسلامی که جهان را فراگرفته، برای احقاق حق خود بپاخاسته است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان افزود: جنایاتی که اکنون در میانمار (برمه) رخ می دهد از نوع جاهلیت مدرن است که به مراتب از جاهلیت قوم عرب در زمان پیامبر اسلام (ص) بدتر و دامنه آن گسترده تر است بطوریکه تاکنون ۶۰ هزار نفر کشته و ۵۰ روستا و ۲۶ مسجد به آتش کشیده شد.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: نسل کشی مسلمانان میانمار در حالی صورت می گیرد که مدعیان دفاع از حقوق بشر در جهان سکوت کرده اند و این نشان می دهد که به طور قطع استکبار و صهیونیست در این جنایت دخیل هستند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: مساله نسل کشی مسلمانان برمه در حالی که در بایکوت خبری رسانه های غربی قرار گرفته است، خبرگزاری های آزاد و مستقل کشورهای اندونزی، مالزی، ایران، افغانستان و پاکستان به شدت نسبت به آن واکنش نشان دادند بطوریکه احساسات جهانی را نسبت به این جنایت برانگیخت.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: اقشار مختلف مردم بوی‍ژه جوانان و دانشجویان این استان نیز نسبت به کشتار مردم بی دفاع و مظلوم میانمار واکنش نشان داده و انزجار خود از این جنایت را در ابعاد مختلف اعلام داشته اند.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در ادامه افزوند: مسوولان اعلام کرده اند که قیمت ها تحت کنترل است و هیچ مشکلی از این لحاظ در بازار نداریم، اما چه طور شده که قیمت ها همچنان رو به افزایش است. آیا این هم تقصیر آمریکا و صهیونیست است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: برخی مسوولان سیستان و بلوچستان به جای آنکه به مسایل مردم رسیدگی کنند خود را در پشت های درهای بسته حبس کرده اند. آنها در برابر تقاضای مردم برای رسیدگی به امورشان، فشار کاری و داشتن جلسات مهم را بهانه می کنند.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: اکنون ماه مبارک رمضان و زمان تزکیه نفس و استغفار است، نباید مسوولان در این ماه مبارک سر به زیر بگیرند بلکه باید اعمال خود را سبک و سنگین کرده و نحوه مدیریت شان بر امور را مورد بررسی قرار دهند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: خدا نبخشد کسانی که با سوء مدیریت زمینه دلسردی مردم از نظام را فراهم می کنند، خدا نبخشد مدیرانی را که می توانند مشکل مردم را حل کنند اما قدمی برای رفع چالش ها و مشکلات جامعه برنمی دارند.

آیت الله سلیمانی افزود: بنده اعتقاد دارم مشکل گرانی برخی اقلام بیش از دیگر مسائل به سوء مدیریت ارتباط دارد.

امام جمعه زاهدان گفت: وسعت سیستان و بلوچستان معادل ۱۱ استان ایران و چند کشور اروپایی است و با توجه به پراکندگی جمعیت شهری و روستایی آن حتی اگر نسبت به پرورش مرغ در خانه اقدام می شد تولیدات خانگی می توانست نیاز کل مردم استان به گوشت را تامین کند و دیگر حتی نیازی به کشتارگاههای صنعتی نبود.

آیت الله سلیمانی افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون کشورمان همواره با مشکلاتی از قبیل جنگ، توطئه داخلی، ترور، فشارهای اقتصادی، فتنه های سیاسی و تحریم مواجه بوده است اما منابع و ظرفیت های انسانی ایران آنقدر غنی است که می تواند براحتی تحریم ها را مدیریت کند و از این فرصت برای خودکفایی کشور بهره گیرد.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: ایران طی ۳۳ سال گذشته با توکل به خدا، همت جوانان این مرز و بوم و روحیه وحدت ملی حاکم بر کشور در مقابل همه توطئه های دشمن برای از هم گسیختگی نظام جمهوری اسلامی پیروز شد که امروز نیز باید با اتکا به همین ظرفیت ها دشمن را شکست دهد.

آیت الله سلیمانی با اشاره به سالروز نخستین نماز جمعه کشور پس از انقلاب که توسط آیت الله طالقانی در تهران اقامه شد، گفت: نماز جمعه نشان دهنده یکپارچگی جامعه توحیدی و سنگر آموزش پایداری و مقاومت در برابر توطئه های دشمنان است.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: نماز جمعه رمز وحدت و یکرنگی پیروان اسلام و قرآن، مرکز آموزش کتاب و سنت، مدرسه نبرد با دشمن، نمادی از حج و مهمترین مرکز تجمع مسلمانان است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان گفت: آنان که ادعای مسلمانی دارند اما در نماز جمعه به عنوان بزرگترین کانون ایمانی شرکت نمی کنند، منافق هستند.

آیت الله سلیمانی با اشاره به روز اهدای خون گفت: اهدای خونی که باعث حیات دیگری شود بسیار ارزشمند و مقدس است، بیماران سیستان و بلوچستان نیز به شدت به خون سالم اهدایی نیازمند هستند و این مساله یاری مردم را می طلبد.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین اظهار داشت: در اسلام تاکید شده که فرزند حتما باید از شیر مادر تغذیه کند و اگر کمبودی در این زمینه وجود دارد باید به هر نحو ممکن مادر تقویت شود.

آیت الله سلیمانی در ادامه با اشاره به روز ملی کارآفرینی گفت: سالها قبل دانش آموختگان دانشگاههای ایران از مهارت کافی برخوردار نبودند اما با راه اندازی سازمان فنی و حرفه ای و دانشگاه علمی – کاربردی تربیت نیروی کارآمد در دستور کار قرار گرفت و اکنون ایران به توفیقاتی در این زمینه دست یافته است.

امام جمعه زاهدان همچنین با بزرگداشت روز شیخ سهروردی ابراز داشت: دنیا در دانش نظری، کلامی و فلسفی مدیون جهان اسلام و دانشمندان اسلامی خاصه ایران است که در این میان سهروردی حق زیادی به گردن جهانیان دارد.

 

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: