۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 399 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۶ شهریور ۱۳۹۱

جنبش غیر متعهد ها مهمترین سازمان جهانی بعد از سازمان ملل متحد

آیت الله ‘ عباسعلی سلیمانی امام جمعه ونماینده خبرگان رهبری استان سیستان وبلوچستان ‘در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: بعد از مجمع عمومی سازمان ملل متحد هیچ سازمانی از لحاظ تعداد اعضا و قدرت به عظمت جنبش غیرمتعهدها نیست و قطعا میزبانی اجلاس غیرمتعهدها از سوی جمهوری اسلامی ایران از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی اظهارداشت: امروز در بین کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها، فلسطین و لبنان مورد تجاوز کشورهای سلطه گر و رژیم صهیونیستی قرار دارند اما کشورهای دارای حق وتو در برابر حوادث این کشورها، سکوت کرده‌اند.

آیت الله سلیمانی ادامه داد: طرح موضوع فلسطین و لبنان در شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها از جمله مواردی است که امیدواریم در این اجلاس به آن توجه شود.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان این که امروز دنیای استکبار درصدد منزوی کردن ایران است، گفت: اما با توجه به برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران چنین سیاستی بی‌اثر خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: واگذاری ریاست جنبش غیرمتعهدها به مدت سه سال به جمهوری اسلامی ایران منجر به تقویت همکاری‌ها بین کشورهای عضو و در نتیجه اقتدار هرچه بیشتر این کشورها می‌شود.
آیت‌الله سلیمانی با بیان این که تفکر جمهوری اسلامی ایران به عنوان ناب ترین تفکری است که می‌تواند در مقابل استکبار بایستد افزود: با واگذاری ریاست جنبش غیرمتعهدها به ایران بر نقش و جایگاه این جنبش در تصمیم گیری‌های بین‌المللی افزوده خواهد شد.
 

برچسب ها:ارسال نظر: