۲۹ آبان سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 523 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۱

جنگ نرم تجلی تقابل غرب با اسلام بویژه جمهوری اسلامی

آیت الله سلیمانی

 

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان بر شناسایی و تبیین مولفه های جنگ نرم برای مقابله با دسیسه و توطئه های استکبار در جامعه تاکید کرد.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های  نماز جمعه مصلی قدس زاهدان گفت: جنگ نرم تجلی تقابل غرب با جهان اسلام بویژه جمهوری اسلامی به عنوان ام القرای مقاومت در برابر استکبار است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: استکبار با راه اندازی شبکه های اجتماعی مردمی و بکارگیری منابع قدرت نرم مانند فضای سایبری و فریب برخی مراجع فکری درصدد است تا حقایق اسلام و باورهای دینی مردم را کمرنگ و تفکر لیبرالیسمی را جایگزین آن کند.

آیت الله سلیمانی گفت: جنگ نرم نامحسوس و تدریجی است و دشمن با براه انداختن آن درصدد است تا ارزشهای جهانی را با آرمان ها و منویات استکباری همسو کند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان افزود: استکبار از طریق جنگ نرم تلاش دارد فرهنگ ها را از بین ببرد و مردم جهان را وادار کند تا تفکر لیبرالیسمی را با تمام وجود در همه ابعاد زندگیشان اعم از مذهب، فرهنگ، خوردن، آراستن و برخوردهای اجتماعی بپذیرند.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: جنگ نرم تلاش می کند همه چیز را در جهان به شکل یکسانی درآورد و قدرت تنها در دست استکبار باشد تا سرمایه های کشورها را چپاول کند.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر اینکه به طور قطع آنچه جهان را زیبا می سازد تفاوت در فرهنگ ها، مذاهب و تفکرات است، افزود: استکبار با براه انداختن جنگ نرم و تسخیر افکار عمومی درصدد است تا زیبایی ها را از بین ببرد و جهانیان را وادار سازد تنها تفکر لیبرالیسمی داشته باشند.

آیت الله سلیمانی افزود: جنگ نرم وسیله ای برای تحقق نظام نوین سرمایه داری و سیستم تک قطبی در سراسر جهان است و تنها در کشورهایی رخ می دهد که از قدرت نظامی بالایی برخوردار هستند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: از آنجا که ایران از قدرت نظامی بالایی برخوردار است و استکبار توان جنگ سخت را با این کشور ندارد لذا برای مقابله به جنگ نرم روی آورده است.

آیت الله سلیمانی بیان کرد: استکبار با مساله سازی و القای ناامیدی در جامعه، ایجاد کج فهمی و تردید در بین مردم، راه اندازی اختلافات درونی و برونی، تجزیه کشور براساس قومیتها و مذاهب، ترویج فساد و فحشا، جذب و اغفال عناصر کارآمد و نخبه جامعه، حرکت به سوی بی ثباتی و هرج و مرج در نظام بستر جنگ نرم را فراهم می کند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در عرصه جنگ نرم، استکبار از همه نوع ابزار از قبیل فضای سایبری، رسانه های دیداری و شنیداری و نوشتاری، مراکز علمی و حوزوی برای پیشبرد اهداف خود بهره می گیرد.

آیت الله سلیمانی تاکید کرد: باید مولفه های جنگ نرم به وسیله همه ابزارهای مذکور برای مردم ایران اسلامی تبیین شود تا بتوان مبارزه همه جانبه ای را از این طریق با استکبار آغاز کرد.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: