۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 1,277 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۲

حجاب برای زن مسلمان مصونیت است

80933825-5275932

آیت الله ˈعباسعلی سلیمانیˈ روز سه شنبه در همایش امر به معروف و نهی از منکر با محوریت عفاف و حجاب در زاهدان افزود: حجاب در قرآن کریم جایگاه ویژه ای دارد به طوری که در دو سوره نور و نساء بر آن تاکید بسیار شده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: گوهر وجودی انسان ارزشمندترین و گرانمایه ترین چیزی است که از جانب خداوند متعال به ودیعه گذارده شده و هر چیز ارزشمند نیازمند مراقبت، نگهبانی و جلوگیری از مفقود شـدن، دسـت درازی و سرقت است و گوهر ارزشمند وجود آدمی نیازمند چنیین مراقبتی است.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: حجاب صدفی است که از گوهــر ارزشمندی محافظت می کند پس با توجه به این تعبیر حجاب ارزش آفرین است و همچنین نگهبان ارزش به حساب می آید.

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و کرمان بیان کرد: زنان جامعه اسلامی با وجود حجاب در عرصه های مختلف علمی، اجتماعی و سیاسی و همچنین خانواده بسیار موفق بوده اند.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: اسلام حق ورود بر متن جامعه را به زنان داده اما پوشش و فضا سازی را نیز پیشنهاد کرده است که متاسفانه در غرب با دادن آزادی مطلق به زنان از آنان برای عیاشی سوء استفاده می شود.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: اسلام برای جلوگیری از دست رفتن هویت زنان یک اصل را ترویج داد و آن هم پوشش بود که زنان جامعه اسلامی در اوج کرامت برای حفظ حریم و جایگاه خود این اصل مهم را سرمایه خود قرار دهند.

به گزارش ایرنا، این همایش به همت سازمان تعزیرات حکومتی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

همزمان با برگزاری این همایش نمایشگاه عکس و پوشش اسلامی برای استفاده عموم مردم استان در موزه جنوب شرق واقع در زاهدان افتتاح شد./ایرنا

برچسب ها:ارسال نظر: