۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 495 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۸۹

حجت الاسلام والمسلمین تیموری : توبه بازگشت حقیقی مؤمنان به سوی خداوند و جبران مافات است

حجت الاسلام و المسلمین «موسی الرضا تیموری»، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر در گفت وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) ، با بیان این مطلب گفت: عده‌ای در مسیر خود دچار لغزش‌هایی می‌شوند که شیطان عامل اصلی این گمراهی است لذا خداوند برای بندگان راه توبه را قرار داده تا به وسیله آن به سوی حق بازگردند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر افزود: توبه دارای شرایطی از جمله بازگشت حقیقی مؤمنان به سوی خداوند و جبران مافات است تا اگر حق‌الناس یا حق‌الله را ضایع کرده با جبران آن و قبول خطا در مسیر مستقیم گام بردارد.

وی بیان کرد: خداوند به بندگان خود می‌فرماید: «از رحمت من مأیوس نشوید»، زیرا یکی از صفات خداوند ستارالعیوب بودن است که اگر بنده‌ای خطایی انجام داده و توبه کند خداوند عیوب و گناهان او را می‌پوشاند.

تیموری اظهار کرد: تربیت لحظه به لحظه مؤمنان و هدایت آنان از سوی خداوند است لذا انسان‌ها هنگامی که خطایی انجام می‌دهند از رحمت خداوند ناامید نشوند و راه توبه را در پیش گیرند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر یادآور شد: یکی از تحولات مهم انقلاب اسلامی ایران، گسترش موج معنویت خواهی در مردم بود که با فرصت‌های مناسبی از قبیل نماز جمعه و مراسمات عبادی سعی بر قرار دادن مردم در راه حق بوده است.

تیموری افزود: مردم در شب‌های قدر، ماه رمضان، ماه توبه و استغفار، استقبال بسیار خوبی از این موج معنویت می‌کنند و از خدا طلب بخشش گناهان را دارند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر در پایان یادآور شد: شاید مسلمانان یا مؤمنان دچار لغزش‌هایی شوند اما می‌توانند از ماه‌های عفو و بخشش خداوند برای ارتقای روحیه معنوی در خود تلاش کنند.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: