۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 810 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۱

حج منبع بصیرت افزایی

34654

 

مسئول دفتر دبیرشورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در اولین نشست توجیهی کارگزاران عمره طلاب و روحانیون اهل سنت گفت: عوامل کاروان توفیق هدایتگری، کنترل و خدمت به ضیوف الرحمان را دارند، در درجه اول باید خودشان الگوی انس با قرآن و خدا باشند.

حجةالاسلام والمسلمین فرازی مسئول دفتر دبیرشورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در اولین نشست توجیهی کارگزاران عمره طلاب و روحانیون اهل سنت سخنرانی کرد.

وی در ابتدا سلام دبیر شورا را به میهمانان نشست رساند و سپس با تشکر از همه عوامل و دست اندکاران اعزام طلاب و روحانیون اهل سنت به حج عمره برای همه موفقیت و بهروزی را از خداوند متعال خواستار شد.

مسئول دفتر دبیر شورا خطاب به میهمانان گفت: توفیق حاصل شده و شما را انتخاب کرده اند و مقدرشده که در ماه شعبان المعظم به دیدار بارگاه نورانی  و پاک رحمت للعالمین حضرت پیامبر اکرم (ص) و طواف کوی دوست ائمه اطهار(ع)  و صحابه گرامی ختمی مرتبت مشرف شوید.

حجةالاسلام والمسلمین فرازی با ذکر روایتی عنوان داشت: اعمال ما به پیامبر اعظم(ص) عرضه می شود و حضرت با دیدن آن گاهی خوشحال می شوند وگاه ناراحت، ما به عنوان کارگزاران و عوامل اعزام زائران، خادمان زائران آن حضرت هستیم و اجر ومزد ویژه ای از حضرت رسالت پناه دریافت خواهیم کرد.

وی گفت: اگر ادب حضور را رعایت کنیم، سفر زیارتی خانه خدا مایه آرامش است و زائرین خانه خدا میهمانان خدایند.

حجةالاسلام والمسلمین فرازی گفت: ما عوامل کاروان توفیق هدایتگری، کنترل و خدمت به ضیوف الرحمان را داریم و در درجه اول باید خودمان در این سفر الگوی انس با قرآن باشیم و هیچ عذر و بهانه ای نباید مانع از حضور ما در نماز اول وقت و مسجد شود.

وی گفت: در این سفر همت ما باید بصیرت افزایی برای خود و زائرین کاروان ، بصیرت افزایی نسبت به شناخت ولی خدا ودشمن و دعوت به معروف ها باشد.

مسئول دفتر دبیر شورا افزود: اولویت اول عوامل کاروان کمک به زائران است و هیچ فضیلتی بالاتر از آن نیست. خوش اخلاقی و ادب حضور داشتن را هم خود بکار ببریم و هم به زائران یادآوری نماییم.

وی به تأکیدات دبیر شورای برنامه ریزی اشاره کرد و گفت: تاکید دبیر محتر م شورا بر این بوده است که در این سفر به جز حضور چند ساعته در بعثه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مدینه و مکه، برنامه خاصی برای زائرین تدارک دیده نشود تا زائرین خانه خدا بتوانند حداکثر استفاده معنوی را در این مدت کوتاه ببرند.

پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: