۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 658 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۱

حضور آیت الله سلیمانی در شورای اداری شهرستان قلعه گنج

12

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت  ‌در نشست شورای اداری شهرستان قلعه گنج با بیان اینکه شکرگزاری نعمت خداوند یک سرمایه نیاز دارد، اظهار داشت: باید شرایط زمان را دقیق و وسیع بسنجیم و امروز و آینده را نیز ببینیم.

آیت الله سلیمانی  با اشاره به خاطرات اوایل انقلاب اسلامی افزود: ما در مملکتی زندگی می‌کنیم که دولت جمهوری اسلامی از اول تا حال هیچ مقدار از سرمایه خود را در خارج از کشور نبرده و با نفت هشت دلاری هم کار کرده‌اند و اکنون نیز با نفت قیمت ۱۰۰ دلار در حال انجام کار است.

ایشان با بیان اینکه هر چه سرمایه و درآمد ملی است در داخل کشور و برای زندگی همین مردم خرج می‌شود، خاطرنشان کرد: در یک زمانی تنها درآمد کشور متکی به صادرات نفت بود که امروز این رویکرد تغییر کرده و نفت را برای نسل‌های آینده نگه داشته‌ایم.

وی با اشاره به تحریم دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: تحریم برای ما یک فرصت بود و جنگ تحمیلی هم برای ما یک نعمت محسوب می‌شد.

آیت الله سلیمانی عنوان کرد: توانایی‌های ما در این برهه از زمان رشد کرد و امروز به جایی رسیدیم که نیاز به توپ و تانک نداریم و رهبری فرزانه از ناوشکن داخلی ساخت متخصصان ایرانی بازدید می‌کنند که این یک افتخار است.

وی گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند به ما برسد زیرا کشور اسلامی ما هر سه رکن توسعه شامل معادن و ذخایر، نیروی انسانی کارآمد و منابع را دارد.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان وبلوچستان  با اشاره به بازدید خود از شهرستان قلعه‌گنج افزود: در این بازدید مناطق سرسبزی را دیدیم که نشان می‌دهد مناطق ما مناطقی با استعداد و توانا هستند که باید از این ظرفیت‌ها نهایت استفاده را برای توسعه به کار برد.

وی تصریح کرد: تمام نعمت‌ها برای ما مهیا شده است زیرا ما در سطح کشور تمام فصول چهارگانه را داریم که نیاز است با کمی همت از این ظرفیت‌ها نهایت استفاده را برد.

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه تبعیت از ولایت فقیه شکرگزاری این انقلاب است، گفت: شورای اداری یک ضرورت است و باید شهرستان‌ها چشم‌انداز پنج ساله را بررسی کنند که این به آن معنی است تا در شهرستان تصمیمات کلانی که در توسعه شهرستان مؤثر است، مورد بررسی قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان نیز در این نشست  اظهار داشت: وجود روحانیت در هر منطقه‌ای موجب برکت است که باید از وجود آنها نهایت استفاده را کرد.

جواد کمالی  افزود: اگر شما گذشته شهرستان قلعه‌گنج را با امروز مقایسه کنید، می‌بینید که در حال حاضر این شهرستان در بخش‌های مختلف چه پیشرفتی کرده است که شاید در گذشته آرزوی مردم بود.

کمالی با بیان اینکه شما هم باید گذشته را برای نسل جوان خود یادآوری کنید تا آنها نیز شکرگزار این نعمت‌هایی باشند که به برکت نظام جمهوری اسلامی به شما اعطا شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر دورترین مناطق از بهترین امکانات برخوردار هستند زیرا تمام زیرساخت‌های توسعه در مناطق مختلف استان فراهم شده است.

کمالی با اشاره به اینکه مردم این منطقه نیز در طول سه دهه گذشته همیشه ولایت‌مداری خود را به اثبات رسانده‌اند و در تمام عرصه‌های ملی و مذهبی حضوری باشکوه به نمایش گذاشته‌اند، بیان داشت:

شهرستان قلعه‌گنج یک منطقه ویژه اقتصادی و امنیتی است که باید به صورت ویژه به آن نگاه شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه راه‌های روستایی و ساخت ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در استان کرمان از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است.

وی با تأکید بر اینکه باید از وجود جوانان برای ساخت کشور استفاده شود زیرا نیروی جوان نیروی کارآمد به شمار می‌رود، عنوان کرد: این تحریم‌ها یک فرصت خدادادی برای ساخت کشور است که باید نهایت استفاده را برای توسعه کشور برد.

وی تصریح کرد: امروز رژیم صهیونیستی و آمریکا به قدرت جمهوری اسلامی پی برده‌اند و به همین دلیل است که اندکی از موضع خود کوتاه آمده‌اند.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: