۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 572 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۱

حضور زائران اهل سنت در بعثه مدینه

image_2012610108117507

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحامد علم‌الهدی، معاون مجمع تقریب مذاهب اسلامی در امور ایران، شب گذشته، ۲۰ خرداد در گردهمایی کاروان‌های اهل سنت که از سوی امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره برگزار شد، با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام(ص) گفت: ایشان می‌فرمایند خدایا این برای من کفایت می‌کند که بنده هستم، همه ما نیز به پیروی از ایشان بنده خدا هستیم.

وی با ذکر اینکه خداوند در دو جا بندگان را مهمان می‌کند، عنوان کرد: همه بزرگان این دعا را می‌خواندند که خدایا ماه رجب و شعبان را بر ما مبارک کن و مقداری به ما فرصت بده تا ماه مبارک رمضان را درک کنیم.

معاون مجمع تقریب مذاهب اسلامی در امور ایران اظهار کرد: از نظر مکانی نیز زائران از شهر خود دعوت به این سرزمین شده‌اند و مهمان خدا هستند. خداوند بندگان خود را مهمان کرده است.

وی با بیان اینکه ما نیز باید حرمت میزبان را حفظ کنیم، افزود: با خلوص نیت و ادب وارد مسجد النبی(ص) و مکه شویم و از این ساعات مهمانی استفاده کنیم. آرزومندان زیادی هستند که سالیان درازی است که به امید تشرف انتظار می‌کشند، زائران باید به یاد آنها باشند و برایشان زیارت کنند.

معاون مجمع تقریب مذاهب اسلامی در امور ایران با ذکر اینکه اشرف مکان‌های روی زمین بیت‌الله الحرام است، گفت: این اعتقاد همه مذاهب اسلامی است. این مکان مورد علاقه رسول‌الله(ص) بود. خداوند مقرر کرده است هر مسلمانی که می‌خواهد وارد سرزمین حرم شود، باید مُحرم وارد شود. مناسکی است که باید انجام و پاسخ خدا را با لبیک جواب داد.

وی با اشاره به منزلت مسجدالنبی عنوان کرد: بعد از مکه، اشرف امکنه زیارت مسجد النبی(ص) است، مسافران حرم نبوی جایگاه عظیمی در نزد پروردگار دارند و به دیدار پیامبر رحمت می‌آیند.

معاون مجمع تقریب مذاهب اسلامی در امور ایران، مسجد کوفه را مسجدی خواند که پیامبر در شب معراج در آن فرود آمد و گفت: پیامبر در این مسجد دو رکعت نماز خواندند، این مکان از شریف‌ترین مکان‌ها است و مسجد‌الاقصی نیز در این رتبه قرار دارد.

وی در پایان سخنان خود با ذکر یک خاطره گفت: یکی از لوازم حضور قلب و آرامش در بیت‌الله الحرام گذشت از بدی‌های دیگران است. قلب حرم‌الله و مهبط وحی الهی است تا قلب صفا پیدا نکند، انسان به آرامش نمی‌رسد.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: