۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 570 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۱

حفظ وحدت زمینه ساز توسعه سیستان و بلوچستان

80326749-3178598

ˈحاتم ناروییˈ روز دوشنبه در دیدار با جمعی از بزرگان، ریش سفیدان و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان سرباز با اشاره به تلاش دشمنان برای خدشه وارد کردن به وحدت ملت ایران افزود: ملت ایران اعم از شیعه و سنی در نظام جمهوری اسلامی با هم برادرند و هیچ اختلافی بین آنان وجود ندارد.
وی اظهار داشت: آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و انگلیس سعی دارند برای تسلط بر کشورهای اسلامی و جلوگیری از گسترش روز افزون انقلاب ها با محوریت بیداری اسلامی، بین مسلمانان دنیا تفرقه ایجاد کنند.
وی تصریح کرد: همانگونه که علما، روحانیون و سران طوایف شیعه و سنی اعلام کردند، دکان تفرقه افکنی دشمنان بین شیعه و سنی دیگر در میان مردم مشتری ندارد و قدرت های استکباری باید فکر ایجاد شکاف در صفوف به هم پیوسته مسلمانان را برای همیشه از سر بیرون کنند.
استاندار سیستان و بلوچستان، شهرستان سرباز را از جمله مناطق مستعد و توانمند کشور بویژه در بخش کشاورزی دانست و اظهار داشت: این شهرستان به دلیل شرایط جغرافیایی و آب و هوای خاص خود، توانمندیهای بسیاری در زمینه زراعت، باغداری و دامداری دارد که باید بیشتر مورد توجه مردم و مسوولان قرار گیرد.
نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان توجه به ساخت بندهای خاکی، سیل بندها، بند سارها و اجرای طرح های آبخیزداری را برای توسعه کشاورزی شهرستان سرباز ضروری دانست و بر توسعه این طرحها توسط مردم و دستگاههای دست اندرکار تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه شهرستان سرباز ۱۲۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور پاکستان دارد، بر بازگشایی مرز و فعال سازی بازارچه پیشین برای ایجاد اشتغال و تامین نیازهای مردم این منطقه تاکید کرد.
وی همچنین رسیدگی به مشکلات کشاورزان و توجه بیشتر به محصولات باغی از جمله موز، انبه، پاپایا، لیمو و محصولات جالیزی را مورد تاکید قرار داد و از مردم خواست با جدیت بیشتر در کنار مسوولان برای رفع مشکلات سیستان و بلوچستان تلاش کنند.
بزرگان و ریش سفیدان شهرستان سرباز نیز در این دیدار توجه بیشتر به اجرای طرح های آبخیزداری و احداث سدها و بندسارها، مبارزه با آفات باغات لیمو، بازگشایی مرز و ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان منطقه را خواستار شدند.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: