۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 1,041 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۱

حیرانی دشمنان از عبور ایران از تحریم ها

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید تندگویان، روز پژوهش و روز حمل و نقل بیان کرد: با وجود تحریم های گسترده به یاری خدا بخش حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی ایران اسلامی با قدرت و صلابت به کار خود ادامه می دهد و دشمنان حیران مانده اند که چگونه ایران از تحریم ها عبور کرده و صنعت حمل و نقل هوایی آن همچنان پابرجاست.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی یک پایانه حتی در تهران وجود نداشت اما اکنون در شهرها و حتی مناطق دور دست مرزی پایانه های مجهز ایجاد شده و فعالانه در حال خدمت رسانی به جامعه هستند.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران باید به جایی برسد که دشمنان بدانند ملت ایران مردمی نیستند که با این قبیل ترفندها و تحریم ها صحنه را خالی می کنند.

امام جمعه زاهدان گفت: قدرت ایمان، اراده ملی و عزت و سربلندی میهن اسلامی باید در شرایط تحریم بنحو شایسته ای به نمایش گذاشته شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با گرامیداشت فرا رسیدن سالروز ولادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت (ع) و سالروز شهادت شهید دکتر مفتح گفت: عظمت شهید مفتح چنان جایگاه رفیعی در دل دانشگاه ایجاد کرده که سالروز شهادت این بزرگ مرد و اندیشمند اسلامی به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.

آیت الله سلیمانی وحدت حوزه و دانشگاه را در سطح بسیار عالی دانست و خاطر نشان کرد: حوزه و دانشگاه هر یک با حفظ اصالت خویش همکاری تنگاتنگی دارند و گامهای موثری در پیشرفت علمی ایران اسلامی برداشته اند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و نامگذاری امسال به تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی گفت: مسوولان دستگاههای مختلف بویژه حوزه اقتصادی و صنعتی باید مردم را در جریان تحقق این فرمایش رهبر معظم انقلاب قرار دهند و بگویند که اقتصاد و صنعت ایران پارسال چگونه و در چه سطحی بوده و اکنون در چه جایگاهی قرار دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس اظهار اقتصاد دانان دنیا سه عنصر مهم ‘نیروی انسانی، منابع طبیعی و سرمایه’ در هر کشوری حرف اول را می زنند که خوشبختانه ایران اسلامی از این سه عنصر در حد مطلوبی برخوردار است.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: برخی کشورها مانند ژاپن، کره جنوبی و مالزی که نه منابع طبیعی و نه سرمایه داشتند

تنها با اتکا به نیروی انسانی خود به جایگاهی رسیده اند که امروز جزو کشورهای مدرن در عرصه اقتصاد و صنعت هستند.

امام جمعه زاهدان بر پرهیز از تنبلی و بی حوصلگی تاکید کرد و گفت: انسانهایی که از این دو عامل دوری کنند به طور قطع به پیشرفت و بالندگی می رسند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: