۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار ویژه, خاطرات ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 619 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۱ شهریور ۱۳۹۱

خاطره مقام معظم رهبری از سیل ایرانشهر

01

 مقام معظم رهبری روز پنجشنبه هفته گذشته پس از بازدید از مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی در جلسه مسئولان این استان از امداد رسانی به اسیب دیدگان زلزله هولناک سال ۱۳۴۷ یاد کردند و فرمودند: من خودم شخصاً تجربه‌ى امداد در زلزله و سیل را دارم؛ در سال هاى خیلى قدیم، پیش از انقلاب هم در ویرانى‌هاى زلزله حضور داشتم. رفتیم آنجا، گروه امداد تشکیل دادیم. خب، آن وقت که کارهاى دولتى نبود؛ شیر و خورشیدِ آن روز صفر بود.

ایشان در ادامه فرمودند: در زلزله‌ى فردوس، که این شهر بزرگ تقریباً با خاک یکسان شده بود، در طول دو ماه، تنها دو بار شیر و خورشید به مردم از نظر اجناس و مواد غذایی کمک کرد؛ حالا چادر و پتو و اینها که هیچ، آن که خیلى خیلى کم و غیر قابل ذکر بود!

حضرت آیت الله خامنه ای در بیان خاطرات خود در زلزله هولناک سال ۱۳۴۷ منطقه فردوس در جنوب خراسان افزودند: من همان وقت منبر رفتم و سخنرانى کردم و از مردم پرسیدم که شیر و خورشید به شماها چه داده. به نظرم گفتند در طول این دو ماه، صد گرم شکر دادند! به همین تناسب، اجناس مختصرى داده بودند، نه اجناس لازم زندگى. خب، ما آنجا رفتیم، دیدیم و کار کردیم.

رهبر معظم انقلاب در ادامه فرمودند: موقعى که من در ایرانشهر تبعید بودم، آنجا سیل آمد؛ تقریباً نود درصد شهر از بین رفت، اغلب خانه‌ها خوابید، نخلستان ها خراب شد. ما آنجا باز مدتى با همان تبعیدى‌هائى که بودند، امداد میکردیم. بنابراین با مشکلات این کار آشنا هستم.

حضرت آیت الله خامنه ای در مورد کمک رسانی به زلزله زدگان استان آذربایجان تاکید کردند: کارى که این دفعه در آذربایجان انجام گرفته، بى‌نظیر است؛ هم از لحاظ جستجو، و هم از لحاظ امدادهاى اولیه و نصب چادر.

این جلسه با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار و مسئولان استان آذربایجان شرقی در محل استانداری، برگزار شد و مقام معظم رهبری، خدمات اولیه ارائه شده به حادثه دیدگان زلزله را بی نظیر خواندند و تاکید کردند: مسئولان علاوه بر برنامه ریزی برای آغاز ساخت مناسب و مقاوم واحدهای مسکونی آسیب دیده ، باید در جهت استمرار رفع نیازهای اولیه خدمات خود را ادامه دهند.

برچسب ها:ارسال نظر: