۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 811 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۸۹

خطیب جمعه ایرانشهر : با ترور دانشمندان هسته ای، هیچ خللی در اراده ملت ایجاد نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر نماز جمعه این هفته شهرستان ایرانشهر به امامت امام جمعه موقت این شهر ، حجت الاسلام والمسلمین تیموری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر برگزار شد ، ایشان درخطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی به مباحث وظایف شیعیان در عصر غیبت پرداختند که مهمترین وظیفه را مسئله معرفت و شناخت بیان کردند.

حجت الاسلام والمسلمین تیموری علل ظهور فرقه های انحرافی خصوصاً مدعیان مهدویت ، جهل و عدم آگاهی جامعه و سوء استفاده از مبانی دینی توسط عده ای از منحرفان دانستند و به بررسی انحرافات انجمن حجتیه خصوصاً تفکرات انحرافی آنان مثل جدایی دین از سیاست و عدم همکاری و هماهنگی با نظام اسلامی پرداختند.

وی افزود: احکام اسلامی که در جزئیات زندگی ، برنامه های مفصل و احکام خاص را بیان    می کند آیا می شود که نسبت به حکومت اسلامی و حاکمیت آن بی تفاوت باشد ، مگر نبی مکرم اسلام و امام علی علیه السلام حکومت اسلامی تشکیل ندادند و آیا مبانی حکومت اسلامی غیر از مبانی دینی است که عده ای تفکر انحرافی جدایی دین از سیاست را مطرح می کنند؟

خطیب جمعه ایرانشهر در خطبه دوم با بزرگداشت سالروز شهادت و رحلت سلمان فارسی و عمار یاسر دو یار گرانقدر و صحابی جلیل القدر پیامبر و امام علی علیه السلام به جایگاه آنان اشاره کردند و گفتند : چگونه عده ای این تفکر منحرف را در جامعه ترویج می دهند که شیعیان نسبت به اصحاب پیامبر بی تفاوت هستند آیا می توان شیعه ای را یافت که نسبت به بزرگان صحابه مانند سلمان فارسی و عمار یاسر و دیگر صحابه آن پیامبر ، محبت نداشته باشد؟ دیدگاه شیعیان نسبت به صحابه دیدگاه اعتدالی است و از افراط و تفریط بی مورد پرهیز دارد.

حجت الاسلام والمسلمین تیموری در ادامه خطبه دوم ، دستگیری عوامل ترور دانشمندان هسته ای و انهدام شبکه جاسوسی موساد را پیروزی نظام اسلامی به دنبال پیروزی های حزب الله در جنگ ۳۳ روزه  و حماس درجنگ ۲۲ روزه دانست و تأکید کردند که دشمنان نظام اسلامی بدانند با ترور دانشمندان هسته ای، هیچ خللی در اراده ملت و تصمیم آنها بر استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و دانش هسته ای ، ایجاد نخواهد شد.

برچسب ها:

, , , , , , ,ارسال نظر: