۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 408 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۸۹

در سالروز تبعید رهبر فرزانه انقلاب همایش خورشید ولایت در ایرانشهر برگزار شد

همایش بزرگ خورشید ولایت همزمان با سالروز تبعید رهبر معظم انقلاب به ایرانشهر با حضور بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر از علما، معتمدان، ریش سفیدان، نخبگان، فرهنگیان و مسوولان دستگاههای اجرایی مناطق مختلف استان در این شهرستان برگزار شد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در این همایش با تسلیت ایام سوگواری سید الشهدا (ع) و شهادت جمعی از عزاداران تاسوعای خونین چابهار، گفت: هر انسان آزاده ای پدیده شوم تروریسم که زاییده استکبار است را محکوم می کند.

آیت الله سلیمانی روز ۲۸ آذرماه را روز تاریخی برای مردم استان عنوان کرد و اظهار داشت: رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۶ با زندانی کردن و تبعید مبارزان سختکوش و اصیل کشور قصد داشت مخالفتهای روحانیون و مردم کشور را در نطفه خفه کند.
وی ادامه داد: تبعید حضرت آیت الله خامنه ای به ایرانشهر به منظور سرکوب کردن مخالفان سرسخت رژیم انجام گرفت که وجود پربرکت ایشان در این شهرستان موجب نزدیکی و دوستی مردم با معظم له شد.
نماینده مقام معظم رهبریدر امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به واقعه سیل ۱۳۵۶ ایرانشهر و عنایت حضرت آیت الله خامنه ای، گفت: در آن زمان ۸۰ درصد شهر ایرانشهر تخریب شده بود که با عنایت رهبر معظم انقلاب خدمات رسانی مطلوب به سیل زدگان انجام گرفت و مناطق سیلزده بازسازی شد.
‘ابراهیم عزیزی’ معاون سیاسی -اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز برگزاری این همایش را بیانگر عشق و علاقه مردم ایرانشهر به رهبر معظم انقلاب دانست.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش، اقدام تروریستی چابهار را بشدت محکوم کرد و گفت: افرادی که به این اعمال دست می زنند تنها جیره خواران صهیونیسم و استکبار هستند.
‘محمد قیوم دهقانی’ افزود: مردم با افزایش آگاهی خود نسبت به شناخت دشمن و توطئه های آن می توانند هر توطئه ای را خنثی کنند.
مولوی کریمزایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر نیز گفت: رهبر کبیر انقلاب با پیش بینی ها و اتخاذ تدابیر لازم ماهیت دشمنان را از همان ابتدا برای ملت ایران آشکار کردند.
مولوی ‘عبدالصمد کریم زایی’ افزود: افتخار ما این است که در کشوری زندگی می کنیم که پرچم اسلام در آن برافراشته شده است و مردم شیعه و سنی در زیر این پرچم با صلح و صفا زندگی می کنند و عوامل کفر همه همت خود را برای رو در رو قرار دادن مردم این کشور بکار بسته اند.
فرماندار ایرانشهر نیز هدف از برگزاری این همایش را تجدید میثاق با آرمانهای رهبر معظم انقلاب عنوان کرد.
‘رحمدل بامری’ گفت: از این پس این همایش هر دو سال یکبار در ایرانشهر برگزار می شود و به ثبت رساندن روز ۲۸ آذرماه به عنوان روز ملی ایرانشهر نیز در دستور کار قرار گرفته است.

در پایان حضرت حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی امام جمعه ایرانشهر از برگزار کنندگان این همایش تقدیر و تشکر نموده و روز ۲۸ آذر ماه را روزی بزرگ برای مردم ایرانشهر دانستند

همایش خورشد ولایت در ایرانشهر با همت و دبیری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر برگزار گردید.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: