۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 598 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۵ بهمن ۱۳۹۱

دشمنان اسلام در اصول اختلاف دارند ولی بایکدیگر متحدند

عبدالصمد کریمزایی

عبدالصمد کریمزایی

مولوی عبدالصمد کریم زایی امام جمعه اهل سنت مسجد فاطمه الزهراء ایرانشهر با بیان اینکه دشمنان اسلام در اصول اختلاف دارند و بایکدیگر متحدند افزود: درحالیکه که دشمنان ما اختلافات اساسی با هم دارند در برابر اسلام با هم یکی شده اند، درحالیکه مذاهب اسلامی در فروعات، اختلاف دارند ودشمن یکدیگر شده اند، این نشان دهند دسیسه های دشمنان است.

میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) درنظام جمهوری اسلامی ایران هفته وحدت و فرصتی مناسب برای مصاحبه با  مولوی عبدالصمد کریم زایی از علمای اهل سنت ایرانشهر وامام جمعه مسجد فاطمه الزهرا فراهم آورد، وی  صاحب مقالات متعدد و چند عنوان کتاب می باشد. متن زیر مصاحبه پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با وی در ارتباط با هفته وحدت است.

وحدت در میان مسلمین صدر اسلام چگونه بود؟

پیامبر درزمانی که ظلم وجور وتاریکی بر بشریت حاکم شده بود و می رفت که همه فضائل انسانی به فراموشی سپرده شود، همه را به خوبی ها دعوت کردند، اوس و خزرج سال ها با هم عداوت و دشمنی داشتند به برکت نبی مکرم اسلام این دشمنی به مودت و محبت تبدیل شد که تا کنون نیز ادامه دارد.

پیامبردر میان انصار ومهاجر عقد برادری خواند بنابر آیه قران کریم “انماالمؤمنون اخوة” فرمود با هم برادر باشید  و مانند برادر رفتار کنید، کار بجایی رسید که انصار مال و اموال و خود را با مهاجرین تقسیم کردند شما در هیچ جای جهان چنین فداکاری و ایثار را نمی توانید پیدا کنید.

در سایه همین یک رنگی و اتحاد بود که تاج وتخت حکومت های بزرگی چون ساسانیان به زیر کشیده شد، هر چند که مسلمین از نظر تعداد  ادوات جنگی ضعیف تر از دشمنان بودند، همه مسلمین در چنین فضایی خود را فدای دیگری می کرد.

راهکار مسلمین در این دوره برای غلبه بر مشکلات چیست؟

امروز ه هم که مسلمین تحت ظلم واستعمار دشمنان غربی قرار گرفته اند باید به تعلیمات رسول الله برگردند تا شوکت و عظمت خود را باز یابند، این وعده خداوند است که اگر به ریسمان خداوند چنگ زنید و از قدرت ها نهراسید قطعا پیروزید.

۶۰ کشور اسلامی در دنیا وجود دارد که بیشتر منابع حیاتی و مهم جهان را در دست آنهاست، اما می بینیم که عقب مانده و محتاج کشورهای کافرند.

اختلافات، کار و دسیسه دشمنان وشیاطین است تا نیروی مسلمین را تحلیل ببرند و آنها را در موضع ضعف قرار دهند، تا زمانی که وحدت عملی نشود در لفظ فایده ای ندارد، تکه تکه شدن سرزمین های اسلامی کار استعمارگران است.

همه ما باید به فتوایی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دادند پای بند باشیم متآسفانه در میان شیعه وسنی تعدادی افراط می کنند و رعایت مسائل مسلمین را در این برهه حساس نمی نمایند که این اشخاص ناخواسته طبق خواسته دشمنان عمل می کنند و یا اینکه مغرضند و در اردوی دشمن قرار دارند.

 در نهج البلاغه امام علی (ع) در میانه جنگ صفین به لشگریانش فرمود:”اصحاب شام را سب و شتم نکنید بلکه آنها را به حق دعوت کنید” پس نشان می دهد که دعوت به حق با ناسزا  و افترا وتهمت نیست، وقتی علی علیه السلام نیروهای خود را از دشنام دشمن برحذر می دارد چرا ما مذاهب اسلامی یکدیگر را لعن کنیم و مشاهده می کنیم عده ای در فریقین در گفتار ورفتارشان طوری حرکت می کنند که می خواهند وحدت مسلمین را به هم بزنند.

مسلمین باید هوشیار باشند و از کید دشمن غافل نباشند و در دام آنها گرفتار نشوند، باید به مقدسات یکدیگر احترام بگذارند، مااهل سنت احترام و ومحبت به اهل بیت(ع) راجز ایمان خودمان می دانیم و درهر نماز برآنها صلوات می فرستیم، تمام این ها دال بر این است که محبت اهل بیت پیامبر (ص) جزئی از ایمان مسلمین است.

دشمنان ما که با یکدیگر اختلافات اساسی و اصولی دارند به خاطر منافع دنیوی با هم متحد شده اند، یهود و نصارای یعنی رژیم غاصب صهیونیستی و امریکا با هم اختلاف نظردارند اما در برابر مسلمین که دشمن آنها محسوب می شوند متحد شده اند، درحالیکه مذاهب مختلف مسلمانان در فروع اختلاف دارند اما دشمن یکدیگر شده اند، ما  باید هرنوع عمل و حرکتی که به انسجام مسلمین ضربه می زند، پرهیز نماییم، تا عزت دین و دنیا را کسب کنیم.

با تشکر از شما که وقت خود رادر اختیار سایت دبیرخانه قراردادید

پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: