۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 512 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۱

دشمن در صدد ایجاد جنگ مذهبی است

5454

آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان، در آیین آغاز سال تحصیلی مرکز تخصصی و موسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی در قم گفت: بعد از رحلت پیامبر اکرم‌(ص) امت دچار جریان خلافت و امامت شد و ما مفتخریم که در مسیر جریان امامت قرار داریم.

وی افزود: تشیع در مجموعه ادوار تاریخ توانسته به خوبی سنگر خود را پاسداری و از آرمانش حراست کند و ایده‌هایش را به جامعه ارائه دهد.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: به برکت وجود امام‌(ره)‌ انقلاب اسلامی نه تنها برای جهان اسلام، بلکه برای کل جهان شکل گرفت و موجب شد کنگره آمریکا نهج‌البلاغه را برای شناخت شیعه در دستور کار قرار دهد.

آیت الله سلیمانی با بیان این که قرآن در دستور کار کنگره آمریکا قرار داشت اما مبانی تشیع به شکل جدی مطرح نبود گفت: دو جریان برای جامعه‌سازی جهانی یکی مافیای عربی با ثروتی بنام عربستان و تفکر سلفی افراطی و یک جریان با مکتب قوی به نام تشیع به سرکردگی انقلاب اسلامی مطرح بودند و دنیای استکبار سیلی محکم از مکتب تشیع و نظام اسلامی خورد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه وقتی انقلاب اسلامی سیلی محکمی به بناگوش دنیای ثروت و قدرت نواخت قطعا آنان در صدد انتقام هستند بیان داشت: این انتقام با ابزار سخت ۸ سال در دفاع مقدس تجربه شد و امروز با جنگ نرم درحوزه دین که درگیری مذهبی است به میدان آمده است.

وی ادامه داد: نمونه آن انفجارها در مسجد علی‌بن ابیطالب‌(ع) و هیات عزاداران در سیستان و بلوچستان است.

آیت الله سلیمانی با اشاره به انفجار در مسجد علی‌بن ابیطالب‌(ع) زاهدان گفت: مقام معظم رهبری تاکید کردند نباید به هیچ وجه اجازه اتفاق جنگ مذهبی داده شود.

وی با بیان این که جنگ مذهبی امروز دقیقا جزو آرمان وهابیت است گفت: این گروه ضاله تلاش دارد در ایران پنجره‌ای برای جنگ مذهبی بگشاید.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت افزود: برای این که این اتفاق رخ ندهد باید مبانی اعتقادی شیعه قوی شکل بگیرد، ما نیازمند مرکز آموزشی بودیم و بنابراین، موسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی با پیشینه ۲۰ ساله بر همین مبنا و ضرورت شکل گرفت.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۸ استان کشور نیازمند دانش آموختگان این مرکز هستند که نوع گفتمان آنها به شکلی باشد که حساسیت مذهبی ایجاد نشود.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: کاروان‌های دانشجویی و دانش‌آموزی در سرزمین های وحی مورد هجمه وهابیت هستند و مانیازمند به تهیه کتابها و جزوات اعتقادی برای آنان هستیم.

وی خطر تفکر سلفی افراطی را برای جوانان جدی دانست و گفت: ۴۲ نفر از فارغ‌التحصیلان مرکز تخصصی موسسه مذاهب اسلامی در عرصه فرق و مذاهب فعال هستند، ۱۵ نفر مبلغ خارج از کشور‌اند، ۱۶ نفر در مراکز و دفاتر نمایندگی رهبری در سیستان و بلوچستان انجام فعالیت می‌کنند، ۱۲ نفر در مناطق سنی‌نشین امام جمعه هستند، ۹۶ نفر به عنوان مبلغ برتر در مناطق سنی‌نشین فعال‌اند، ۱۰۶ نفر در دانشگاه تدریس دارند و ۲۵ نفر نیز در مناطق سنی‌نشین در سازمان تبلیغات، نهاد رهبری در دانشگاه و عقیدتی نیروهای مسلح انجام وظیفه می کنند.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: