۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 530 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱

دفاع از مظلوم جزو شئون دین و انقلاب اسلامی

آیت الله سلیمانی

 

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: سیاست و استراتژی جمهوری اسلامی ایران دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم است.

 آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای قدس زاهدان اظهار داشت: در هر کجای عالم ندای مظلومی بلند است جمهوری اسلامی برخود تکلیف می داند که به دفاع از آن بپردازد.

وی حمایت از مردم مظلوم افغانستان، فلسطین، عراق، بوسنی، غزه، لبنان، سوریه و کویت در جریان حمله صدام را از جمله اقدامهای نظام اسلامی ایران بر شمرد.

وی گفت: دفاع جمهوری اسلامی ایران از سوریه به این دلیل است که بخش عمده مردم سوریه از حاکمیت فعلی کشورشان رضایت خاطر دارند و از طرفی سوریه در خط مقدم دفاع، مقابله و مقاومت در مقابل قدرتهای استکباری و صهیونیستی قرار دارد.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: متاسفانه در استان ما دو نوع حرکت ناشایست انجام می شود که از ان جمله گروگانگیری است، برخی افراد اگر از کسی طلبکار هستند فرد دیگری از نزدیکان وی را به گروگان می برند و سمت سوی انتقامجویی خود را متوجه او می سازند در حالی که قرآن و اسلام مخالف این موضوع هستند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان با اشاره به شهادت مولوی جنگی زهی گفت: پدیده شوم دیگری که در این منطقه رواج دارد این است که هر عنصری با اندیشه تقریب و دلبستگی به نظام اسلامی و سرسپردگی به میهن عزیز پیدا می کنند مورد خشم و غضب گروه خاصی قرار می گیرند که به شهادت رساندن شهید مولوی جنگی زهی گواه آن است.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: بحمدالله فرزندان نظام جمهوری اسلامی عوامل مباشر در این جنایت را شناسایی و دستگیر کردند و با دستگیری عوامل مقصر این جنایت اظهارات و اعترافاتی صورت گرفت که پرده از چهره برخی عناصر و افراد برداشته شد.

وی افزود: تردیدی نیست که جریان مبارزه با عناصر همگرا با نظام یک تفکر ریشه گرفته در وهابیت است و وظیفه نظام نیز مقابله با این غده سرطانی در جامعه است.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: کسانی که ماجرای تاسوکی را انجام دادند از ظاهر دینی بهره مند بودند بطوریکه ایتدا نماز مغرب را به جماعت به پا کردند و بعد جنایت افریدند، جنایات دیگری که در استان به وجود آمد از چهره های به ظاهر دینی برخوردار بودند.

وی گفت: اگر قرار باشد هر فردی با غرض مذهبی اقدام به واخواهی مردم از نظام با ایجاد رعب و وحشت و ترس کند و در منطقه اغتشاش و تفرقه بوجود آورد، کشور به هرج و مرج کشیده می شود.

وی بیان کرد: طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام (ص) هر کسی با ظالمی همراه شود از اسلام بیرون است ولو با ظواهر اسلامی باشد.

امام جمعه زاهدان در بخش دیگری از خطبه های نماز با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: بهینه سازی مصرف و بهره وری درست از تولید امسال باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با گرامیداشت فرارسیدن سوم خرداد سالروز ولادت امام باقر (ع) و آزاد سازی خرمشهر گفت: ماه خرداد در تاریخ انقلاب اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: سیاست و استراتژی جمهوری اسلامی ایران دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم است.

 

 

برچسب ها:ارسال نظر: