۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 683 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۱

افتتاح دفتر مجمع جهانی اهل بیت در سیستان و بلوچستان

593075

دفتر نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با حضور آیت الله اختری دبیر این مجمع و آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان راه اندازی شد.

دبیر مجمع جهانی اهل بیت (ع) در مراسم گشایش این دفتر گفت: دفتر مجمع جهانی اهل بیت در زاهدان که در ساختمان بنیاد مهدویت راه اندازی شده پایگاه تبلیغ و ترویج امامت و ولایت است.

آیت الله ‘محمد حسن اختری’ اظهار داشت: فعالیت این مجمع بین المللی است اما به سبب شرایط خاص در برخی استانهای کشور نیز فعالیتهایی انجام می شود که تاکنون در استانهای هرمزگان، خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان دفاتر مجمع جهانی اهل بیت دایر شده و در سایر استانها نیز دایر خواهد شد.

وی تحکیم و تقویت وحدت را از اهداف مهم این دفتر عنوان کرد و افزود: اهل بیت (ع) منبع و مرکز وحدت هستند و پیروان مذاهب مختلف اسلامی به آن معتقدند و مجمع جهانی اهل بیت (ع) نیز در تلاش برای ترویج فرهنگ اهل بیت است.

دبیر مجمع جهانی اهل بیت اظهار داشت: افزون بر ۳۰۰ موسسه با این مجمع در ارتباط هستند و بیش از سه هزار مبلغ زیر پوشش این نهاد قرار دارند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز در این آیین اظهار داشت: تمدن بشری و مدنیت اجتماعی در همه ادوار تاریخ بوسیله سلسله انبیا (ص) پی ریزی شده و هر یک از پیامبران در تکامل رسالتشان در تکمیل این تمدن نقش آفرینی کردند.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند دو میراث گرانبها ‘قرآن و عترت’ را به یادگار می گذارم.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان وبلوچستان با اشاره به جایگاه ولایت و امامت در تحکیم و تعمیق وحدت میان مسلمانان و گسترش دین مبین اسلام، افزود: در این میراث گرانبها دو پدیده بسیار مهم، وجود مبارک حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و امام زمان حضرت مهدی موعود (عج) در احیا دین مبین اسلام و مبارزه با ظلم و ستم حاکمان نقش مهمی دارند.

عضو خبرگان رهبری گفت: عترت سرمایه اسلام است و تنها متعلق به شیعه نیست و به تمامی مسلمانان و جهان اسلام تعلق دارند.

در این آیین ‘موسی شهرکی’ به عنوان مسوول دفتر نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت (ع) در سیستان و بلوچستان معرفی شد.

 ایرنا

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: