۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 464 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۱

دوری از فرهنگ شهادت عامل افتادن در گرداب تباهی است

scan0001

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت چابهار گفت: دوری جستن از فرهنگ شهید و شهادت، مهم‌ترین عامل سوق دهی جامعه به گرداب تباهی و پوچی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین “ابراهیم غلامی دارابی”در مراسم وداع مردم شهیدپرور چابهار با میهمان گمنام آسمانی که در محل سالن چند منظوره منطقه آزاد چابهار با حضور مسئولان شهرستانی و استانی برگزار شد با بیان اینکه شهدا بر اعمال ما ناظر هستند اظهار داشت: ما انسان‌ها به دلیل قرار گرفتن در امیال دنیوی و مادی، از راه شهدا گاها دور می‌شویم و این سرآغاز غفلتی با سرانجامی تلخ و پشیمانی است.

وی افزود: امروز ایران اسلامی در جنگی به مراتب سخت‌تر و شدیدتر از جنگ تحمیلی بسر می‌برد اما چون این نبرد در قالب نرم افزاری و فرهنگی قرار دارد در ظاهر امر، تلفاتی ندارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت چابهار بیان داشت: سطح و سرمایه‌های انباشته شده در پشت این تهاجمات خاموش، پشت هر انسانی را به لرزه می‌اندازد و در این بین تنها توکل بر خدا و گام برداشتن در راه همین شهدایی که امروز در محضر آنها حضور داریم می‌تواند انقلاب را بار دیگر بیمه و مکر، مکر کنندگان را به خودشان بازگرداند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت چابهار دوری جستن از فرهنگ شهید و شهادت را مهم‌ترین عامل سوق دهی جامعه به گرداب تباهی و پوچی برشمرد و گفت: حضور قشر جوان به عنوان سرمایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حول محور شهدا، می‌تواند روحیه شهادت طلبی و انزجار از استکبار جهانی را برای جامعه جوان ما به ارمغان آورد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چابهار نیز در ادامه این مراسم با تشکر و قدردانی از حضور پرشور و انقلابی مردم شهید پرور چابهار در تشییع پیکر این شهید گمنام اظهار داشت: امروز شهر شهید پرور چابهار میزبان شهیدی است که به برکت وجودش شهر ما عطر و بویی از جنس بهشت خدایی گرفته که رسیدن به این شور معنوی را مدیون این شهید گمنام هستیم.

حسینعلی کول افزود: مردم ولایتمدار چابهار امشب با حضور در کنار پیکر متبرک این شهید، سعادت دارند تا با بهترین و پاک‌ترین بنده خدا راز و دل کنند و حال و هوای خود را با رنگ و بوی شهدا متبرک و همدم سازند.

وی حضور این شهید جوان گمنام را بهترین فرصت برای، جوانان برشمرد تا با تأسی و الگو گرفتن از راه و سیره این جوانان غیرتمند به تقویت بنیه‌های ایمانی و اعتقادی خود پرداخته و آگاه باشند تا زمانی که در راه شهدا گام بردارند از هرگونه خطری مصون خواهند بود و هرگاه لحظه‌ایی از این راه روشن و پرفروغ غفلت کنند تا همیشه مدیون خون شهدا خواهند شد.

با احتساب این شهید گمنام، در حال حاضر تعداد ۴۳ شهید گمنام در ۱۱ نقطه استان سیستان و بلوچستان دفن هستند.

این شهید گمنام دوشنبه ۲۴ مهرماه در محل پایگاه دهم شکاری کنارک به خاک سپرده شد.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: