۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 1,318 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۹ آبان ۱۳۹۱

دیدار امام جمعه اهل سنت چابهار با خانواده شهید آسوده

5245

مولوی ‘عبدالرحمن ملازهی’ به همراه مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت چابهار و جمعی از علمای اهل سنت ، شهردار و جمعی از مسوولان محلی و کارکنان بنیاد شهید چابهار روز دوشنبه با حضور در منزل پدر شهید ‘ مرتضی آسوده ‘، از ایثارگری و رشادت شهدای حادثه تروریستی ۲۸ مهرماه چابهار تجلیل کرد.

امام جمعه اهل سنت چابهار با حضور در منزل خانواده شهید حادثه اخیر تروریستی شهر چابهار گفت: عده ای مزدور از خدا بی خبر برای خشنودی اربابان مستکبرشان با انجام اقدامات تروریستی و کثیف، فرزندان ایران اسلامی را که هدفی جز دفاع از ارزش های اسلام ندارند، به شهادت می رسانند.

وی با استناد به برخی آیات و روایات در خصوص جایگاه رفیع شهید و همچنین خانواده شهدا تصریح کرد: گرچه داغ از دست دادن فرزند سنگین است اما شهادت آنان در راه اسلام و دفاع از میهن، تلخی این واقعه را به کام مومنان شیرین می کند.

امام جمعه اهل سنت چابهار اظهار داشت: این شهدا گرچه به ظاهر از میان ما رفته اند اما براساس اعتقادات ما مسلمانان شهدا همیشه زنده هستند و به نزد خالق خود بازگشته اند.

مولوی ملازهی گفت: شهدا یک شبه و در یک لحظه ره صد ساله را طی می کنند و این افتخار برای هر کسی حاصل نمی شود مگر اینکه مورد عنایت و توجه حضرت حق باشد.

امام جمعه اهل سنت چابهار و حاضران در این بازدید ضمن قرائت فاتحه، برای بازماندگان و خانواده این شهید از خداوند صبر و اجر جزیل مسالت کردند.

یکی از تروریستهای مزدور استکبار روز جمعه ۲۸ مهرماه با هدف انفجار در میان نمازگزاران قصد ورود به مسجد امام حسین (ع) چابهار را داشت که با هوشیاری نیروهای جان بر کف بسیجی و امنیتی این تروریست شناسایی شد و هنگام فرار بر اثر اصابت گلوله به جلیقه حاوی موادمنفجره همراه وی ضمن به هلاکت رسیدن عامل این جنایت، دانش آموز بسیجی ‘ مرتضی آسوده ‘ و دانشجوی بسیجی ‘ حامد بزی’ به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: