۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 909 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۱

دیدار نماینده بعثه مقام معظم رهبری با روحانیت اهل سنت

54

 

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره با روحانیت اهل سنت دیدار نمودند .

حجت الاسلام و المسلمین “نجف نجفی روحانی ” از علمای اهل سنت از مدرسین مدارس دینی و ائمه جمعه و جماعات که به دیدار او رفته بودند، خواست تا برای تقویت وحدت میان امت اسلامی بیش از پیش تلاش کنند و گفت که این امر مسئولیت خطیر و بزرگی است که علما باید آنرا بردوش گرفته و به منزل مقصود برسانند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره گفت: وحدت میان امت اسلامی واجب ، و تفرقه حرام است و هر کس که خلاف این امر اقدام کند و گام بردارد ، دانسته و یا ندانسته به دشمنان اسلام خدمت کرده است.

وی گفت: مدینه منوره خود شاهدی بر تلاش های بسیار رسول الله (ص) برای ساختن امت اسلامی و ایجاد وحدت و همدلی میان آنها بوده است . رسول الله (ص) اولین قدم خود را در حکومت داری ، با برقراری وحدت میان ایمان آوردگان برداشتند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره با مروری بر بخش هایی ازتاریخ اسلام واشاره به عناوین مشیرو نشانه  از جمله ستونهای توبه و حنانه در حرم شریف نبوی، گفت: در این سفرمهم دریافت پیام هایی است که ازاین اماکن که جنبه تابلو های راهنما وعناوین مشیر دارد می باشد.

 وی گفت: بدون درک معنا و پیام ها ، هر واقعه فقط صورت آن دیده شده است که می تواند به تاریخ هم پیوسته باشد و به درد امروز ما نخورد . آنچه از تاریخ می تواند برای امروز ما مفید باشد ، آنهایی هستند که برای امروز ما درس دارند ، به ما بصیرت می دهند و آیینه ای برای  امروزوفردای  ما هستند .

 نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره نقش و وظیفه خطیر علما در حفظ ، ارتقا و نهادینه کردن وحدت میان امت اسلامی را خاطر نشان کرد  و اظهار داشت:  اسلام  یک جریان پیوسته و دائمی ، و پیامبر و قرآن و اهل بیت (ع) برای همه انسانها در همه ی عصرها و زمان ها هستند.

 وی افزود: در بحث وحدت و دراین مسیر ، علما باید صف اول را پر کنند. استکبار اگر بتواند میان علما تفرقه ایجاد کند ، از بین بردن امت اسلامی برای آن کاری ندارد.

 حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی از علما خواست تا پندها و آموزه  های وقایع رخ داده در تاریخ اسلام در شهر پیامبر (ص) مدینه النبی را مد نظر داشته باشند و توجه داشته باشند که آنها تابلوهایی برای مسیر یابی ما هستند.

تصاویر

 

 

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: