۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 552 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱

رابطه حاکم با مردم در ایران اعتقادی است

آیت الله سلیمانی

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: رابطه حاکم با مردم در جمهوری اسلامی ایران بر خلاف دیگر کشورها تشریفاتی نیست، بلکه قلبی و اعتقادی است.

آیت الله’عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان افزود: در دنیای امروز رابطه بین حاکم و مردم تشریفاتی و خشک است، اما ایران اسلامی تنها کشوری محسوب می شود که در آن حاکم با مردم دقیقا رابطه اعتقادی بر قرار کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با گرامیداشت هفته کار و کارگر اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی به همه افرادی که فعالیت های اداری، فکری و جسمی انجام می دهند کارگر گفته می شود و این قشر از ارزش و منزلت والایی در جامعه برخوردارند.

آیت الله سلیمانی گفت: تمام مسوولان باید در زمینه ایجاد اشتغال، ارتقای کیفیت تولید ملی، نوسازی ماشین آلات، فرهنگ سازی مصرف کالاهای ایرانی بجای کالاهای بی کیفیت خارجی منطبق با معارف دینی تلاش کنند تا بزودی شاهد تحقق شعار تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی در کشور باشیم.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به تمرکز دشمنان برای آسیب زدن به اقتصاد کشورمان، افزود: فعالان اقتصادی باید تمام توان خود را با هدف توسعه بخش های مختلف تولیدی و تحول فرهنگ جامعه در عرصه اقتصاد بکار گیرند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با هوشمندانه دانستن نامگذاری روزی در سالنامه ایران به نام روز ملی خلیج فارس گفت: خلیج فارس پاره تن این مملکت است و اینکه دشمنان به هر بهانه درصدد تغییر نام یا جدا کردن آن از ایران هستند باید بدانند غرور میهنی ملت هرگز اجازه چنین حرکتی را نخواهد داد.

همچنین آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت هفته معلم در دانشگاه آزاد زاهدان برگزار شد، جایگاه استادان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی را در جامعه ارزشمند و والا توصیف کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: معلمان و استادان دانشگاهها حامل علم و نگهدارنده سکان سفینه دانش هستند و در عین حال باید در کسب علوم و فنون جدید پویا باشد.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: استادان دانشگاهها و حوزه های علمیه باید همواره در ارایه مطالب درسی و آموزش به دانشجویان نوآوری و ابتکار داشته باشند تا زمینه گرایش بیشتر آنان را به حضور در کلاس ها و مجامع علمی و فراگیری علوم فراهم کنند.

‘احمد مهربان’، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته معلم گفت: استادان دانشگاهها به عنوان قشر فرهیخته جامعه با آموزش صحیح و انتقال علوم و ارزشها به نسل جوان، ارتقای فرهنگی جامعه را باعث می شوند.

 

 

برچسب ها:ارسال نظر: