۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 738 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۱

راهپیمایی ۲۲ بهمن مقدمه حضور ملت ایران در انتخابات

نذیراحمد سلامی 1

نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: راهپیمایی گسترده و پر شور ۲۲ بهمن در کشور مقدمه بسیار خوبی برای حضور میلیونی ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها است.

مولوی ‘نذیر احمد سلامی’ بیان کرد: به عقیده من حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال به مراتب پر شور تر و گسترده تر از سالهای پیش بود.

 وی افزود: دشمن هر گاه فشار را بر ملت و کشور ایران افزایش داده به ضرر خودش تمام شده زیرا با شدت فشارها و توطئه ها، غیرت دینی و ملی مردم ما نیز تحریک می شود و مقتدرانه در مقابل دشمنان ایستادگی می کنند.

 روحانی برجسته اهل سنت کشور اظهار کرد: دشمنان ایران اسلامی این دفعه با توطئه تحریم و فشار اقتصادی قصد داشتند ملت را از مسوولان جدا کنند اما همین مساله موجب تحریک بیشتر احساسات مردم ما شد و متحد و یکپارچه با حضور در راهپیمایی اتحاد و نشاط و حمایت خود از رهبری معظم انقلاب و نظام اسلامی را نشان دادند.

 عضو خبرگان رهبری افزود: این حضور گسترده مقدمه بسیار خوبی برای مشارکت عمومی در انتخابات سال آینده است و بطور قطع همین شور و نشاط در جریان انتخابات پررنگتر تکرار خواهد شد.

مولوی ‘نذیر احمد سلامی’ نیز در آیین گشایش یازدهمین نمایشگاه قرآن سیستان و بلوچستان در زاهدان بیان کرد: خدمت به قرآن، برپایی نمایشگاههای قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی که زمینه علاقه مندی مردم به این کتاب الهی را فراهم می کند از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که تاکنون به خوبی انجام شده است.

وی افزود: تمامی ابزار های علمی، دایره وجدان، حواس گوناگون، یافته های علمی و عقل بشری جایز الخطا هستند اما یافته های قرآن ۱۰۰ درصد صحیح است و این کتاب الهی به تمامی سووالات و نیازهای انسان پاسخ لازم را داده است.

وی گفت: با وجود پیشرفت بشر، مدرن شدن زندگی ها و آسان شدن مشکلات شاهد انواع و اقسام جرم، جنایت و فساد هستیم بطوریکه انسان را به فلاکت و بدبختی انداخته است و این نتیجه دوری از قرآن و دستورات الهی است.

وی تصریح کرد: دوری سران و بزرگان برخی کشورها از آموزه های قرآن و دستورات الهی سبب بروز مشکلات زیادی برای جوامع بشری شده و هر روز گرفتاریهای انسانها بیشتر می شود.

عضو مجلس خبرگان در ادامه اظهار داشت: دستگاههای اجرایی و نهادها و مراکز دست اندرکار در سیستان و بلوچستان و بویژه مردم خداجوی این استان توجه خاصی به قرآن کریم و ترویج آیه های الهی دارند.

مولوی سلامی اظهار کرد: پیروزی انقلاب ایران سبب استقرار حکومت اسلامی در کشور شد و مسوولان نظام توجه ویژه ای به قرآن کریم و احکام دینی دارند که برپایی نمایشگاههای قرآنی و فعالیت مراکز قرآنی در زمینه ارتقا فرهنگ قرآنی در جامعه از جمله آنها است.

وی بیان کرد: هر جامعه ای که به آموزه ها و دستورات قرآن توجه و عمل کند بطور قطع به سعادت و خوشبختی، توسعه و پیشرفت می رسد همانگونه که تاکنون اندیشمندان و عالمان بزرگ مسلمان به پیشرفت های کم نظیری در جهان دست یافته اند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: