۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

یادداشتدیدگاه | تعداد بازید : 1,156 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۲

رتبه های اول تلفات معارضین سوری

تلفات سنگین شورشیان مسلح در ریف دمشق
طی دو سال گذشته و با شروع درگیری ها و جنگ در سوریه بسیاری از کشور های همسایه و منطقه رسما و یا به طور غیر رسمی به جنگ با دولت بشاراسد پرداختند که می توان گفت در حال حاضرحضور تروریستها ومعارضین به بیش از۱۳۵۰۰۰ نفردرخاک سوریه می رسدکه این افراد از بیش ۴۸ کشور جهان درحال جنگ باارتش سوریه می باشند.

در این میان کشور تونس با بیش از ۱۹۰۵ کشته در رتبه اول تلفات و کشورهای لیبی و مصر با ۱۸۱۰ و ۸۰۰ کشته در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

بررسی حامیان خارجی جریان های معارض دولت فعلی سوریه را باید در گروه بندی های منطقه ای مورد ملاحظه قرار داد. در این گروه بندی می توان به دو قطب اصلی و دو خط فکر اشاره کرد. جریان مقاومت و جریان مصالحه در برابر غرب و اسرائیل.

بی شک سوریه را باید در جریان نخست قرار داد. انقلاب های عربی منطقه و ریزش حامیان غرب گرای اسرائیل در منطقه سبب شد که محور مقاومت  تا حد زیادی تقویت شود و همین امر سبب شده تا جریان مقابل فکری اساسی را برای از بین بردن محور مقاومت ترتیب دهند.

سوریه به دلیل نظام سیاسی بسته فرصت مناسبی را برای رقبا مهیا کرد. در این میان برای مدیریت بهتر تحولات، تظاهرات از شهرهای مرزی آغاز شد. شهرهایی چون حماه، حمص و درعا مکان مناسبی بود تا گروه های سلفی در اردن، لیبی، تونس و عراق ( نیروهای القاعده  که در عراق بوده اند و تلاش می کنند تا به سوریه  بیایند) بتوانند با ورود به سوریه اقدامات خود را جلو ببرند.

امری که با معاضدت عربستان، قطر، ترکیه، برخی گروه های لبنانی و حتی وهابیون کویت به جلو رفت که اکنون سوریه را تبدیل به باتلاقی برای دولت های عربی و غربی تبدیل نموده است./۵۹۸

برچسب ها:ارسال نظر: