۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 1,477 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۲

روز قدس یک آئین تشریفاتی نیست

9020332

حجت الاسلام ˈمهرداد محرریˈ سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر درجمع نمازگزاران مسجد فاروق اعظم بمپور با تشکر از حضور پرشور مردم شریف در راهپیمایی روز قدس گفت: روز قدس یک آئین تشریفاتی نیست بلکه نمادی از نفرت عمومی دنیای اسلام نسبت به جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و حامیان آن می باشد.

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر گفت : هدف از روز قدس این است که از یکسو وابستگی فلسطین و بیت المقدس و قدس شریف به دنیای اسلام مورد تاکید قرار گیرد و از سوی دیگر فکر آزاد سازی قدس از چنگال صهیونیستها در میان مسلمین جهان احیا گردد.

وی گفت:  در این روز همه ساله مسلمانان جهان در کشورهای خود با انجام تظاهرات باشکوه , برلزوم مرگ اسرائیل و بازگرداندن فلسطین و قدس شریف به صاحبان اصلی آن تاکید می کنند.

حجت الاسلام محرری در ادامه با اشاره به آیه ۹سوره جمعه آثار و برکات معنوی ومادی نمازجمعه را برشمرد وگفت : یکی از برکات معنوی نماز جمعه این است مسلمانان در بهترین مکان و در بهترین روز خدا ودر بهترین ساعت که یکی از موارد استجابت دعا در انتهای خطبه و شروع نماز جمعه است به ذکر خدا روی آورده اند و این باعث تقرب الی الله می شود.

وی اضافه نمود : یکی از اثرات نمازجمعه آشنا شدن امت اسلامی با معضلات ومشکلات وحوادث تلخ وشیرین دنیای اسلام است خطیب جمعه به حوادث جهان اسلام یا حوادث ایران اسلامی اشاره می کند و مستمعین با آن آشنا می شوند امروزه در جهان اسلام بیداری اسلامی در کشور های منطقه برگرفته از اقامه نمازجمعه در این کشورهاست .

 سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر گفت : در قبل از انقلاب تعداد نمازجمعه شهرستان کمتر از پنج نماز بود ولی امروزه به برکت انقلاب بالای پنجاه امام جمعه به اقامه نمازجمعه مشغول هستند .

تصاویر

90203  90248

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: