۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان۲ دیدگاه | تعداد بازید : 548 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱

رونمایی از سایت شورای برنامه ریزی

254

 

۱۲اردبیهشت ماه همزمان با سالگرد شهادت استاد مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم از سایت دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت رونمایی شد.

حجةالاسلام والمسلمین عرب نیا دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در مراسم رونمایی از پورتال جدید دبیرخانه ضمن خوشامد گویی به میهمان این مراسم و همه برادران و خواهرانی که جهت بازدید از نمایشگاه کتاب از استان های مختلف تشریف آورده اند، سالگرد شهادت استاد مطهری و پاسداشت مقام معلم راتبریک گفت و ابراز امیدواری کرد با تأسی از معلم بزرگ بشریت حضرت محمد مصطفی (ص) بتوانیم مسیر سعادت را طی نماییم.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با اشاره به فعالیت های این شوراگفت:  شورای برنامه ریزی مبنا را بر عدم دخالت در امور دینی و مذهبی قرار داده به  همین دلیل در تمامی مواردی که به مسائل درسی و علمی مدارس ارتباط دارد از نظرات اساتید و کارشناسان اهل سنت استفاده می شود. و خط مشی ما این است  که مسائل علمی با مسائل مذهبی تداخل پیدا نکند.

وی با اشاره به برخی فتنه انگیزی های بیگانگان و بدخواهان نظام مقدس جمهورای اسلامی ایران برای ایجاد تفرقه اضافه کرد: تأسیس این شورا را دخالت در امور دینی اهل سنت نمی دانیم بلکه وظیفه حکومت اسلامی می دانیم  که برای تحقق عدالت همانند حوزه های شیعه به مدارس دینی اهل سنت نیز رسیدگی نماید و این هدفی است که داریم و در عمل نیز انشاءالله چنین خواهد بود و این از اموری است که رهبر معظم انقلاب به آن اهتمام ویژه دارند.

حجت الاسلام و المسلمین عرب نیا در مورد ساماندهی مدارس علوم دینی گفت: اولین قدم در راستای ارتقا و افزایش علمی و کارایی مدارس علوم دینی سطح بندی مدارس و طلاب بود.

وی نحوه ی اجرای آن را چنین تشریج کردکه در این امر هم هیج گونه دخالتی از سوی شورا صورت نگرفت و طبق مقررات وضوابطی که به تصویب نمایندگان اساتید اهل سنت رسیده بود عمل گردید ضمن اینکه امتحانی از اساتید و طلاب گرفته نشد بلکه بر اساس اظهارات خود افراد و با تأیید دو نفر دیگر و سابقه تدریس سطح علمی هرکس مشخص گردید.

وی در لزوم سطح بندی گفت: پس از اجرای کامل سطح بندی و مشخص شدن توان علمی طلاب مدارک آنها مانند مدارک حوزه های شیعه و دانشگاه معتبر بوده و می توانند از تسهیلات و خدمات آن استفاده نمایند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس دین اهل سنت در سخنان خود بخشی از خدمات این شورا به طلاب دینی را برشمرد از جمله؛ ثبت نام بیش از سی هزار نفر طلبه و ارائه خدمات مخلتف به انها، اعزام ۴۰۰ نفر به سفر حج عمره مفرده در سال قبل که امسال دو برابر شده، تعیین حقوق ماهیانه و حق معیشت به نسبت سطح علمی، کمک به تعمیر و بازسازی مدارس و تجهیز به وسایل رفاهی وفرهنگی، انتشار آموزشی وفاق و علمی- پژوهشی حبل المتین و خدمات دیگری که خود برادران در جریان آن هستند.

حجت الاسلام و المسلمین عرب نیا پس از رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی این دبیر خانه شورا گفت:برای دسترسی سریع، آسان و کم هزینه استفاده از فناوری روز در فضای مجازی بهترین وسیله است که می تواند تعامل دو سویه ای میان مسئولین شورا و طلاب برقرار نماید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که طلاب اهل سنت با همکاری هربیشتر بر غنا و محتوای سایت بیافزایند.

برچسب ها:


نظرات بینندگان:جعفری

اخه این سایت نباید ادرس داشته باشد؟؟


روابط عمومی

با سلام
در خبر مربوطه در جملاتی که نام پایگاه اطلاع رسانی یا پورتال و یا سایت نام برده شده است سایت مورد نظر هم لینک می باشد که با کلیک بر روی آن وارد سایت می شوید
با تشکر از نظرات شماارسال نظر: