۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 322 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۷ شهریور ۱۳۹۱

ریاست ایران سبب افزایش اعتبار سیاسی جنبش غیر متعهد ها

نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: واگذاری ریاست دوره ای جنبش غیرمتعهدها به جمهوری اسلامی ایران با توجه به جایگاه ایران در منطقه و جهان می تواند به نفع کشورهای عضو باشد.

مولوی ‘نذیر احمد سلامی’ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:جمهوری اسلامی ایران در این دوره سه ساله که ریاست جنبش غیرمتعهدها را برعهده دارد می تواند اهمیت و اعتبار سیاسی این جنبش را بالا برده ، موجب تحکیم روابط میان کشورهای عضو شود.

وی میزبانی تهران از اجلاس غیرمتعهدها را برای کشورهای عضو و نیز جمهوری اسلامی ایران دارای اهمیت دانست و گفت: خنثی شدن تبلیغات منفی غرب علیه ایران از جمله دستاوردهای این اجلاس است.

نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برگزاری اجلاس غیرمتعهدها به میزبانی تهران جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در صحنه بین المللی ارتقا داده است ،اظهار داشت:این اجلاس فرصتی است تا کشورها سطح روابط خود را با یکدیگر افزایش دهند.

مولوی سلامی ادامه داد:حاصل و نتیجه شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها به سود کشورهای منطقه و جهان خواهد بود و تحریم های استکبار و آمریکا و تبلیغات منفی علیه ایران مبنی بر انزوای کشورمان را خنثی خواهد کرد.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: وقتی اسرائیل که فرزند نامشروع استکبار در منطقه است احساس کند که ایران در انزوا نیست خود به خود به سمت نابودی پیش می رود.

برچسب ها:ارسال نظر: